Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Loop Mash

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 9:22 am    Předmět: Loop Mash Citovat

Zdravím.
Trochu jsem si hrál v Cubase i s jinými prvky. Zabrouzdal jsem do LoopMash
Jak tedy tento nástroj funguje ? sám o sobě ?. Nemohu najít způsob jak
by se učitý presset hodil do tracku.

dík
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 10:23 am    Předmět: :-) Citovat

A manuál (Plug-in Reference, str. 161 a dál) nepomáhá? Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 11:19 am    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
A manuál (Plug-in Reference, str. 161 a dál) nepomáhá? Cool

P.


No víš, dobrá rada, ale jak sám možná znáš, manuál je vždy na posl.místě
No kouknu na to...
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 2:12 pm    Předmět: :-) Citovat

To je jen na vyplnění času, než ti sem někdo napíše Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 8:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
tak abych to uvedl na pravou míru...

LoopMash funguje ve své podstatě virtuální nástroj, jako každý jiný. Není tedy potřeba preset "házet do tracku".

Obecný princip je takový, že buď použijete z presetů a nebo si vytvoříte vlastní sadu smyček, které se na základě pravidel daných v LoopMash vyvíjí. Přepínat můžete mezi různými sadami a to pomocí MIDI událostí. Obvykle začínají MIDI notou C0 a dále. Tedy pomocí MIDI not vlastně spouštíte jednotlivé smyčky, které si do LoopMashe připravíte.

Osobně doporučuji nechat jednu z 24 možných smyček úplně prázdnou, která funguje jako zastavení – tedy přehrává se prázdná smyčka > nehraje nic.

LoopMash lze synchronizovat s projektem, takže jakmile spustíte přehrávání projektu, spustí se i přehrávání LoopMash. Synchronizuje se také tempo.

Stejně jako u ostatních virtuálních nástrojů není potřeba nic exportovat. Vše můžete nechat v podobě virtuálního nástroje až do finálního Mixdownu. Pokud ale přece jenom export do WAVu udělat chcete, použijte buď Freeze Instrument Channel a nebo Channel Batch Export z menu File > Export > Audio Mixdown.

Osobně žádné "před-exporty" nikdy nedělám, vždy až finální Mixdown přímo z virtuálních nástrojů. Mám tak možnost kdykoliv do čehokoliv zasáhnout, tedy třeba i při finálním mixu upravovat hlasitost jednotlivých tónů na úrovni MIDI.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt říjen 17, 2013 7:09 am    Předmět: Loop Mash Citovat

Děkuji za odpověď, nyní mám v tom jasno.

Ještě prosím pro MAJ:
-Jaký postup volíte při exportu mixdownu ? vyexportujete vše do jednoho
nebo každý nástroj zvlášť a pak je upravujete a renderujete do jednoho třeba ve wavelab ?

- A prosím jěště o jednu odpověď, dostal se mi do rukou T-Racks deluxe a velice mne ohromily jeho možnosti a hlavně zvukově jsem dosáhl lepšího másteru než z vst pluginů od steinberga ( cubase 7 ).
Možná bych měl proto udělat jiné vlákno, pokud budete chtít, ale otázka zní používal jste na úpravu tracku nebo mixu nebo másteru T-racks a jestli jo, byl jste spokojen ?

děkuji
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 17, 2013 10:45 am    Předmět: :-) Citovat

Byť nejsem MAJ, tak si dovolím přihřát polívčičku: Exportovat zvlášť stopy má smysl de-facto jen tehdy, chce-li člověk pracovat dál v jiném DAW, což ale WL není (byť má jisté možnosti také, ale není k tomu primárně určen a je tak docela omezen). Takže Export Mixdown do výsledného stereo souboru a další úpravy (=finalizace + příprava CD/DVD audio již ve WL třebas).

Druhou půlku už pro Martina nechám, protože s T-Racks nemám osobní zkušenost. Jen bych trochu "zaflamoval" v oblasti "co se rozumí lepším výsledkem" Cool ono jde o to, zdali to není náhodou jen "líbivější", což bych docela tipnul, že o tohle zrovna kráčí (tady není první názor podobného ražení, co čtu). Ale je to z mé strany jen diskusní poznámka bez praktických zkušeností, takže jí není třeba brát příliš relevantně....

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt říjen 17, 2013 11:19 am    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Byť nejsem MAJ, tak si dovolím přihřát polívčičku: Exportovat zvlášť stopy má smysl de-facto jen tehdy, chce-li člověk pracovat dál v jiném DAW, což ale WL není (byť má jisté možnosti také, ale není k tomu primárně určen a je tak docela omezen). Takže Export Mixdown do výsledného stereo souboru a další úpravy (=finalizace + příprava CD/DVD audio již ve WL třebas).

Druhou půlku už pro Martina nechám, protože s T-Racks nemám osobní zkušenost. Jen bych trochu "zaflamoval" v oblasti "co se rozumí lepším výsledkem" Cool ono jde o to, zdali to není náhodou jen "líbivější", což bych docela tipnul, že o tohle zrovna kráčí (tady není první názor podobného ražení, co čtu). Ale je to z mé strany jen diskusní poznámka bez praktických zkušeností, takže jí není třeba brát příliš relevantně....

P.


Ano máš recht, že jsem to pojmul jako "líbivější", teplejší,snadno nastavitelné, přehlednější.
jinak dík
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt říjen 17, 2013 9:08 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
co se prvního dotazu týče, tak jak jsem už naznačil, nedělám žádný před-export do WAVů. Rovnou míchám vše ve virtuálních nástrojích a pak exportuji přímo z virtuálních nástrojů do finálního WAVu pro mastering. V digitálním světě je to úplně stejné, jako když to převedete do WAVu a pak mícháte z WAVu.

Občas někdo říká, že je lepší to dělat z WAVu. Ale tito producenti obvykle nahrávku před- nebo po exportu lehce přebudí, takže tam dostanou trošku špíny (ale bohužel takové moc čisté – digitální), a pak mají pocit, že je to lepší. Ale úplně stejného výsledku mohou docílit i přímo z virtuálního nástroje. A mnohem lépe zní, když už to "ušpiní" něčím zajímavějším, jako jsou teď docela oblíbené simulace analogových pásků.

Co se druhého dotazu týče, nejsem ani zdaleka expertem na mastering. Ale má osobní zkušenost je taková, že s T-Racksem to prostě zní působivěji. Mastering nedělá, ale dodá nahrávce docela pěknou barvu. Než jsem začal používat UAD věci, tak jsem T-Racksem nahrávky obvykle "přelízl". Ale já neumím ani míchat, natož masterovat!
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: pá říjen 18, 2013 5:27 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
co se prvního dotazu týče, tak jak jsem už naznačil, nedělám žádný před-export do WAVů. Rovnou míchám vše ve virtuálních nástrojích a pak exportuji přímo z virtuálních nástrojů do finálního WAVu pro mastering. V digitálním světě je to úplně stejné, jako když to převedete do WAVu a pak mícháte z WAVu.

Občas někdo říká, že je lepší to dělat z WAVu. Ale tito producenti obvykle nahrávku před- nebo po exportu lehce přebudí, takže tam dostanou trošku špíny (ale bohužel takové moc čisté – digitální), a pak mají pocit, že je to lepší. Ale úplně stejného výsledku mohou docílit i přímo z virtuálního nástroje. A mnohem lépe zní, když už to "ušpiní" něčím zajímavějším, jako jsou teď docela oblíbené simulace analogových pásků.

Co se druhého dotazu týče, nejsem ani zdaleka expertem na mastering. Ale má osobní zkušenost je taková, že s T-Racksem to prostě zní působivěji. Mastering nedělá, ale dodá nahrávce docela pěknou barvu. Než jsem začal používat UAD věci, tak jsem T-Racksem nahrávky obvykle "přelízl". Ale já neumím ani míchat, natož masterovat!


děkuji
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com