Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prirazeni funkce cc# k MIDI kontroleru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2013 10:45 am    Předmět: Citovat

Vím, že jsem nahoře psal, že to tak je, ale pravda je, že to tak není. Smile Už to mám tak zautomatizované, že mi nedošlo, že to vždy vypínám. Very Happy

Funguje to tak, že si můžeš vybrat. Pokud jakékoliv HW zařízení přiřadíš do Generic Remote Device, lze z tohoto HW zařízení vysílat data i do MIDI/Instrument stopy. Takže se Ti může stát, že nahráváš a najednou se začnou dít věci (spouštět funkce). :-/

Abys zařízení vyjmul z těch, která jsou naroutovaná do MIDI stop, je třeba otevřít Devices > MIDI Port Setup a zde HW vyjmout ze seznamu.

A nebo si samozřejmě můžeš dávat pozor a do MIDI stopy neroutovat signál z All MIDI Inputs, ale jen z jednoho specifického MIDI vstupu, který chceš používat.

Osobně to mám tak, že s MIDI Port Setup vyjmu toto zařízení jen z kolonky "in All MIDI Inputs". To znamená, že když na MIDI stopě zvolím, že chci nahrávat ze všech MIDI vstupů, tak se mi tam data z tohoto HW neroutují. Ale když bych z nějakého důvodu chtěl data z tohoto HW použít, naroutuji do MIDI stopy jako vstup právě tento HW a můžu nahrávat.

Btw: Takhle to v Cubase funguje, co já pamatuji. Určitě to tak bylo v Cubase 4, možná i Cubase SX3 (ale tím si nejsem jist, to už je dááávno).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2013 12:45 am    Předmět: :-) Citovat

Jo, to je možné. Nicméně ve VST/32 (=pradááááááávno) tohle za člověka de-facto udělala sama Cubase (MIDI port v Generic Remote nebylo možno zaznamenávat do MIDI stop ve smyslu MIDI eventů).

Čistě proto jsem se zeptal.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2013 4:37 pm    Předmět: Citovat

Časy se mění. Wink

V Cubase je čím dál tím více možností, ale musíš si to čím dál více sám naštelovat.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2013 8:59 pm    Předmět: :-) Citovat

Jj....jenom je legrace, že na tohle (="zrušení" toho omezení) bych asi jen tak nepřišel, protože mám rád věci pod kontrolou - čiže nikdy nepoužívám podobné věci jako "All MIDI Inputs" Cool Ale to jen tak na okraj diskuse.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Brejsky



Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne březen 03, 2013 10:12 pm    Předmět: spatne parametry CC Citovat

Ahoj. Zas jsem udelal nejakou "botu" a nevim jak z toho ven. Jednotlive ovladaci prvky maji prirazeni jinych #CC, nez maji mit. Napriklad tahlo, ktere ma podle manualu ovladat CC11 mi ukazuje hodnutu (u MIDI learn) "#CC 31 (1 group)" Takze mi v projektu ovladani nefunguje.
Pred par dny jsem si zkousel nainstalovat jakesi MIDI drivery na ovladani pomoci aplikace v Android zarizeni. Mohlo by to mit souvislost. Nicmene uz jsou odinstalovane a problem trva.

hodnoty 20-25 navic ve vyberu VST nastroje, ktere X-session take ovlada, chybi uplne...
http://brejsky.ic.cz/images/cc.jpg

Poradte mi prosim, jak to vratit zpet. Me uz napada jen nasilne reseni v podobe reinstallu Cubase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 7:23 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
přeinstalování Cubase by asi nepomohlo.

Myslím, že hardware začal vysílat jiné MIDI hodnoty. Evidentně jste ho nějak přeprogramoval a gyzický ovladač, který dříve vysílal MIDI CC21, teď vysílá jiný MIDI CC (třeba 2Cool.

Zvolte původní preset (nastavení) hardwaru.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com