Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase 5 - nahrávání Audio track

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vity



Založen: 1.12.2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2014 4:55 pm    Předmět: Cubase 5 - nahrávání Audio track Citovat

Dobrý den,

už dlouho se snažím vyřešit problém se zvukem v Cubase 5. Dlouhou dobu jsem používal ASIO4ALL, ale už mě to začlo lézt na nervy. (zvuk jel pouze v cubase a nebo pouze ve windows) Teď mám v Device Setup nastavené ASIO DirectX Full Duplex Driver. Nutno podotknout, že mám pouze integrovanou zvukovou kartu. (základní deska : GIGABYTE 870A-UD3)
Output už mi jede jakž takž v pořádku, ale zase bojuji s inputem..Konkrétně když chci nahrát zvuk z audio tracku do druhého, žádný zvuk na inputu není tudíž se ani nic nenahraje. Inputs mám nastavené ve VST Connections, takže nevím, kde je chyba.
Určitě bych mohl udělat screeny, kdyby jste potřebovali pro upřesnění. Byl bych velice vděčný, kdyby mi s tím někdo pomohl, protože už jsem vážně bezradný a je to důležitá část procesu..
_________________
Hardstyle is what I live for.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2014 5:12 pm    Předmět: :-) Citovat

Z jednoho audio tracku do druhého se dá nahrávat jen v případě, že je jeho výstup nasměrován do vstupu. Definice VST Connections-Inputs s tím nemá co dělat, to je prosté přiřazení HW vstupům k SW identifikátorům vstupů (a případně jejich "sloučení" do konfigurací pro vícekanálový záznam).

Základem by asi bylo nepoužívat DirectX ovladač, ten na seriózní práci není. Zajímal by mě důvod nahrávání výstupu jednoho audio tracku do druhého - třeba to lze udělat i jinak (=tak, aby to uměla i C5).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2014 5:35 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
screenshoty by asi pomohly, aby bylo jasnější, jak se to pokoušíte řešit.

Pokud máte jako vstup dané stopy nastaven vstup zvukové karty, tak pak byste asi musel zapojit kabel z výstupu zpět do vstupu, aby to fungovalo.

V Cubase 7 (ale nevím, jestli to uměla už 5) je možné nastavit na stopě, kterou chceme přetočil do jiné stopy nějaký jiný výstup (například Stereo Out 2; nejdříve je pochopitelně potřeba si jej ve VST Connections vytvořit, nemusí být ani nasměrován na zǎ´dný fyzický vstup). Jako vstup jiné stopy pak můžete použít tento Stereo Out 2. Tedy výsledek je pŕesně takový, jaký chcete (oŕetičení z jedné stopy do druhé), ale jen po virtuálních cestách, žádné kabely, žádný šum navíc.

Ale osobně preferuji cestu Mixdown (resp. "Export") dané stopy (pomocí Batch Export). V okně Mixdown lze nastavit, že se vyexportovaný WAV automaticky po skončení exportu zase vloží do daného projektu. Je to tedy de facto také jako Přetočtení ze stopy do stopy.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vity



Založen: 1.12.2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2014 7:17 pm    Předmět: Citovat

A jaký ovladač by jsi mi doporučil ?
_________________
Hardstyle is what I live for.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2014 7:48 pm    Předmět: :-) Citovat

Přesně ten, ze kterého jsi utekl. ASIO4ALL je pro integrované zvukovky asi to nejlepší, co existuje.

C5 to myslím neumí, ale zkoušel jsem to jen v rychlosti na úprku z práce.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com