Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

připojení M-audio Oxygen new problém s klaviaturou v Cubase8

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ropp



Založen: 27.5.2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2015 4:19 pm    Předmět: připojení M-audio Oxygen new problém s klaviaturou v Cubase8 Citovat

Ahoj, může někdo poradit - Po připojení masterkeyboardu /driver nepotřebuje-plug and play a aktivaci direkt link vše funguje-přiřadí se tedy mix ,fadery ,knoby jen nemohu rozjet hraní s klaviaturou,Nástroj v jiných DAW .Cakewalk,Studio one funkčí. tak jako Stand alone Vst. Sad Sad :(nechápu!Používám WIN8.1
Díky Tom [/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2015 12:56 pm    Předmět: :-) Citovat

Pokud mě Martin neopraví - Cubase je udělaná tak, že připojené MIDI zařízení (=1 MIDI port) lze využít buď pro ovládání (=popisované funkce) nebo pro hraní (=zadávání MIDI not, CC atd.). Nikoli pro obě věci naráz!

Pro tento případ je nutné, aby daná MIDI klaviatura disponovala 2 MIDI výstupy, z nichž jeden bude využit pro ovládání (=Direct Link) a druhý pro hru.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
funkcorp



Založen: 21.3.2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2015 2:55 pm    Předmět: Citovat

A tohle nepomůže ?

http://www.m-audio.com/support/download/software/oxygen-mkiv-cubase-directlink-v1.1.6-pc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ropp



Založen: 27.5.2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2015 5:59 pm    Předmět: Citovat

Děkuji,za odpovědi-funkcorp -direct link mám,fuguje ,
pavlii má bohužel pravdu.Asi vyměním hardware .Přepínat mne nebaví.Oxygen má pouze 1x USB výstup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2015 6:11 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
DirectLink nemá s klaviaturou Oxygenu nic společného. DirectLink pouze překládá data vysílaná z ovladačů (otočné ovladače, slidery a tlačítka) na určité povely do Cubase. Klaviatura je nezávislá a dál si vysílá svá Note On a Note Off, jako bez aktivovaného DirectLink. Tedy mělo by fungovat ovládání Cubase přes DirectLink a zároveň použít klaviaturu.

Zkontroloval bych, co přesně se z klaviatury vysílá, jaká MIDI data, na jakém kanále. A pak bych se podíval, jestli to v Cubase není filtrované.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2015 10:52 am    Předmět: :-) Citovat

Martine - obávám se, že ne. Už jsem to samozřejmě dlouho nezkoušel, ale pokud definuješ v Cubase pro Remote nějaký MIDI port, tak tento není použitelný pro nic jiného.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2015 8:48 pm    Předmět: Citovat

Pavlii, nemáš pravdu. Problém je napak často opačný. MIDI port funguje skrz stopu i přes to, že ji použiješ jako Remote. Takže většina uživatelů má problém, že používají Remote, ale zároveň jim ten MIDI ovladač hraje do MIDI. Nejtypičtější problém je Mackie.

V Cubase je naopak potřeba MIDI port ručně odpojit, aby se nezapojoval do All MIDI. Pokud to ručně neuděláš, nastává výše zmíněný problém.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 9:36 am    Předmět: :-) Citovat

Schválně zkusím, ale je možné, že na posledních verzích to je už jinak (nebo jsem měl špatnou metodiku práce u mé VST/32) Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
funkcorp



Založen: 21.3.2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 10:59 am    Předmět: Citovat

Z jedním z předchozích midi keyb zařízením (Axiom Pro) od M-AUDIO - AVID mám bohužel obdobné nedobré zkušenosti. Komunikaci s DAW měl zajišťovat sw hypercontrol , což byl výrazně rozsáhlejší soft než je direct link. Aktualizace tohoto sw směrem k verzím CUB a verzím WIN byla ale hodně zpožděná, pokud vůbec byla. Neustálé problémy byly s funkčností midi keyb , buď zamrzl úplně , nebo byly funkční např. jen fadery a knoby a nešla klaviatura. Nebo přestal být aktivní nějaký povel z transportních funkcí atd.. A úpravovat tovární patch pro CUB mne brzo přestalo bavit - pořídil jsem to na muziku a ne na dodělávání sw výrobce. Takže AVID u mne do budoucna skončil.
Bohužel jsem při pořízení hledal zařízení typu all in one v pro mne přiměřené cenové hladině, což v praxi vzhledem k vývoji i u ostatních VST asi nemůže dobře fungovat. Otázka je, co v této cenové kategorii pořídit. Možná je lepší řešení zvlášť základní midi keyb a zvlášť midi kontrolér (?). Pokud má někdo typ na spolehlivější řešení, rád se dám inspirovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1186
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 11:08 am    Předmět: :-) Citovat

Dokonce bych místo základního MIDI keyboardu doporučil nějaký synth (pro případnou eliminaci latence při práci s VSTi). Jinak myšlenka dvou separátních zařízení je dost cool, protože jako MIDI kontroler se jednoznačně nabízí pouze verze s motorizovanými fadery (pokud jde i o práci s Mixerem), případně s endless otočnými knoby (u kterých se pak nastaví relativnost přičítání/odečítání hodnoty).

Pro alespoň seriózní amatérskou práci s Mixerem bych opravdu doporučil MIDI kontroler s motorizovanými a dotykově citlivými fadery. V jiných případech je pak taková práce pomalu horší než s myší.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 6:17 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
po dlouhých zkušenostech jsem došel k závěru, že lepší než univerzální řešení, kde vždy musím hledat nějaké kompromisy, jsou specifická jednoúčelová zařízení, která ale fungují naprosto spolehlivě. Ve výsledku to vyšlo i levněji, než stále hledat a vyměňovat a vymýšlet to nejlepší umiverzálni zařízení.

Jinak co se týče MIDI kontroléru, jde o to, zda chcete skutečně MIDI kontrolér a nebo DAW ovladač. Podle mne, MIDI kontroléry jsou na klaviaturách obecně dobře použitelné (jako MIDI kontrolér, ne DAW ovladač).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com