Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CUbase a midi Roland GI
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2015 6:09 pm    Předmět: Citovat

montek napsal:
Zdravím,
a vřelý dík MAJ za podporu a ochotu.
Tak snad už budu mít s tímto tématem klid a poučili se i ostatní.

Celkem by mě zajímalo, jak je na tom MIPEX, který založil toto vlákno ...
... ale co už ...

montek


to montek
Ahoj ,fakt musim rici, ze mi uz hrabe. Misto toho abych skladal , uz druhy tyden se morim s tim aby midi presety slapaly v nejake prehledove urovni v cubase.

Vidim ze jste zde resili spoustu veci, ale ja jsem hodne zkousel.
Prvne musim rici, dot problem byl txt dostat do cubase. Ani za nic i kdyz jsem nasel vsechny soubory od zarizeni. Udelal jsem to pak tak ze jsem si treba vybral --virus a---a do neho jsem nasypal obsah txt ktery jsi mi poslal, Pak to teda zaclo fungovat. Ale nejsem spokojeny, protoze je tam malo presetu. Pokud bych sel dle specifikace od rolandu pak , se musim divam na PC/program change LSBa MSB. Kdyz jsem se podival pres midi inspctora TREBA NA JEDEN PATCH ,treba na Juno Piano 2 tak v parametrech je tam pouze Vyber banky 14 bit 10816 to nevim ani jak spocitat a Zmena programu na 15.
Takze nevim jak nastavit presety pokud bych mel se koukat na specifikaci od rolanda.
Koukni se do spercifikace rolanda a treba preset on Air 1 ma MSB084, LSB, 068 a PC 110. Fakt mi to nesedi. JEstli by jsi nebyl tak laskav pri vyberu tech patrametru mi nenapsal, ktery mam pouzit ? Nechci to nyni delat v textaku.
Jinak musim rici , ze jsem nasel device ktere je skoro velmi podobne GI
s to je Yamaha PSR-8000. Zkus si ho nasadit a napis.

dik
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2015 10:15 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
posílám pár screenshotů, jak na ten konkrétní zvuk...

Je možné, že to bude celé posunuté o 1, je možné, že Cubase počítá od 0 a Roland od 1, ale to už se doladí rychle. Wink

Celé okno
MSB
LSB
Program
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 7:04 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
posílám pár screenshotů, jak na ten konkrétní zvuk...

Je možné, že to bude celé posunuté o 1, je možné, že Cubase počítá od 0 a Roland od 1, ale to už se doladí rychle. Wink

Celé okno
MSB
LSB
Program


MAJ, díky
při tom všem zkoušení a manuálu jsem našel způsob jak na to a tak i přesně jak jsi mi to poslal jsem to už udělal i dříve. Naznačil jsi mi že v manuálu od rolanda to je vzadu, tak jsem to studoval. Máš pravdu i v tom že Cubase je posunutý, němci rádi počítají s nulou, je to i v provozních automatech tak. Když jsem to napsal tak jak ty, pak mi naskočil zvuk ale jiný než v daném pressetu a i početní chybu jsem upravil. Když jsem naimportoval txt všiml jsem si , že v nastavení pressetu v midi insp. není lsb ani msb ale neco jako příkaz v bitech a hodnota třeba 15200, to pak šlapalo.
Nyní nevím jak to počítají aby bitový rozsah byl takový, že souhlasí s výměnou informaci v rolandu.
Psal jsem již dříve , že jsem našel device které skoro přesně sedí pro rolanda a to je yamaha psr 8000 nebo tak nějak a tam to je taky v bitech a nikde ani zmínka o LSB nebo MSB, tudíž budu v pokusech pokračovat ,ale už jse mvystřílel všechny broky.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 4:18 pm    Předmět: Citovat

Zdravím.
1)Tak nevím jak to děláš,
ale já xxxxx .txt soubor jednoduše nakopíruju do : XYdisk\ProgramFiles\Steinberg\Scripts\.. inaktive.... / - úplně normálně!

2) Nemám Roland JUNO GI - mám workstation Roland BK-5

3) V Cubase (7.5) připojení BK-5 přes DEVICE ... XG ..... Pathbank ... ...
4) V Inspektoru Cubase nastavit: vstup/výstup nástroje,midi kanál (zmiňováno výše !)
- Mě to pracuje tak, že na klávesách nastavím nástroj - automaticky se to objeví v inspektoru .
- nahrávám tento zvuk - během nahrávání přepnu na jiný zvuk - atd...
- při přehrávání tam mám všechny zvuky/nástroje BK5 - na nahrané stopě - jak jsem je nahrál !!
5) Tím pádem nic neřeším - nějaké MSB,LSB,PC - mě to sedí.

Udělal jsem si ten script také jako .xml a vyzkoušel rozdíly - funkčně je to v podstatě stejné. Pozor XML musí být Steinberg formát (jsou i jiné)
Mám W8.1 - Cubase 7.5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 4:37 pm    Předmět: Citovat

montek napsal:
Zdravím.
1)Tak nevím jak to děláš,
ale já xxxxx .txt soubor jednoduše nakopíruju do : XYdisk\ProgramFiles\Steinberg\Scripts\.. inaktive.... / - úplně normálně!

2) Nemám Roland JUNO GI - mám workstation Roland BK-5

3) V Cubase (7.5) připojení BK-5 přes DEVICE ... XG ..... Pathbank ... ...
4) V Inspektoru Cubase nastavit: vstup/výstup nástroje,midi kanál (zmiňováno výše !)
- Mě to pracuje tak, že na klávesách nastavím nástroj - automaticky se to objeví v inspektoru .
- nahrávám tento zvuk - během nahrávání přepnu na jiný zvuk - atd...
- při přehrávání tam mám všechny zvuky/nástroje BK5 - na nahrané stopě - jak jsem je nahrál !!
5) Tím pádem nic neřeším - nějaké MSB,LSB,PC - mě to sedí.

Udělal jsem si ten script také jako .xml a vyzkoušel rozdíly - funkčně je to v podstatě stejné. Pozor XML musí být Steinberg formát (jsou i jiné)
Mám W8.1 - Cubase 7.5


No ja uz jsem konecne, navazal komunikaci bere mi to uz jak to ma. Chyby byly v prikazech MSB,LSB kde jsem zadaval ne chybne parametry ale spatno prikazovou promennou. Ja to musim resit tak pres LSB a MSB i kdyz mi to funguje jak ty piese pre XG, ale je tam malo presetu a ja potrebuji vice a kdyz se podivas do nastaveni banky tak tam je promenna nebo konstanta spis v bitech a ted to prepocitej na presset. Jinak mne zajima jak to mas naastavene ze ti to v cubase meni nastroj kdyz to menis na pristroji. Mne to meni nastroj pouze kdyz menim v cubase nastroj ale nic na rolandu nevidim
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 5:04 pm    Předmět: Citovat

V Cubase mě to samozřejmě mění zvuky také, ale praktičtější (také rychlejší) je pro mě volba na klávesách.
Zapojení kláves? - normální - Midi In/OUT do zvukovky... a mám také zapojené Audio vstupy - do zvukovky ... - pro náhrávání jako audio.
Obojí můžu kombinovat..

Zvukovka : Presonus FIRESTUDIO Mobile.

montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 5:07 pm    Předmět: Citovat

montek napsal:
V Cubase mě to samozřejmě mění zvuky také, ale praktičtější (také rychlejší) je pro mě volba na klávesách - tam navolím všechny zvuky Rolandu.
Zapojení kláves? - normální - Midi In/OUT do zvukovky... a mám také zapojené Audio vstupy - do zvukovky ... - pro náhrávání jako audio.
Obojí můžu kombinovat..

Zvukovka : Presonus FIRESTUDIO Mobile.

montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 5:07 pm    Předmět: Citovat

montek napsal:
V Cubase mě to samozřejmě mění zvuky také, ale praktičtější (také rychlejší) je pro mě volba na klávesách.
Zapojení kláves? - normální - Midi In/OUT do zvukovky... a mám také zapojené Audio vstupy - do zvukovky ... - pro náhrávání jako audio.
Obojí můžu kombinovat..

Zvukovka : Presonus FIRESTUDIO Mobile.

montek


jasne
dik
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 7:31 pm    Předmět: Citovat

Nojo, ale když měníte zvuky na klávesách... Nahráváte si toto jako MIDI události? Pokud ne, tak to musíte mezi každou skladnou nastavovat znovu v klávesách, ne?

Proto preferuji variantu nastavovat zvuk přímo v Cubase. Jakmile pak načtu projekt, spolu s ním se mi načtou i všechny zvuky v hardwarovém nástroji.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 8:19 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Nojo, ale když měníte zvuky na klávesách... Nahráváte si toto jako MIDI události? Pokud ne, tak to musíte mezi každou skladnou nastavovat znovu v klávesách, ne?

Proto preferuji variantu nastavovat zvuk přímo v Cubase. Jakmile pak načtu projekt, spolu s ním se mi načtou i všechny zvuky v hardwarovém nástroji.



- V projektu vytvořím:
- MIDI stopu pro BK5 a nahrávám samozřejmě midi
-další případné MIDI stopy pro VSTi
- další případnou AUDIO stupu pro BK5 ..... nahraje .waw

V nástroji jen přepínám volby nástrojů tlačítky příp. dále kolečkem, ale můžu si nastavit na 8 tlačítek (=8 bank, v každé pak kolečkem požadovaný nástroj) prioritně potřebné základní zvuky - jak midi tak audio.
Jasně že také nastavuji zvuky BK5 i v Cubase - podle počasí,nálady,charakteru projektu,... no jo...

Já už to teď neřeším, hlavně že mě to v Cubase funguje !!

Zajímavé je, že v Presonus Studio One v2 takové patálie jako s Cubasem
(txt,xml netřeba) jsem neměl. Nastavit v midi tracku IN/OUT nástroj BK5 - hotovo.
montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com