Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyhlazení procesování nahraného hlasu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ed



Založen: 31.12.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 11:57 am    Předmět: Vyhlazení procesování nahraného hlasu Citovat

Dobrý den, v manuálu jsem narazil na tuto funkci, ale popravdě tomu dobře nerozumím. Byl by někdo, ochotný mi polopaticky vysvětlit důvod vyhlazení procesování, jeho užitečnost a důležitost, a jestli je tato funkce užitečná jen pro hlas, nebo by se měla používat i na ostatní nástroje. Jak je to popsáno v manuálu je pro mě dost nepochopitelné... Sad

Děkuji[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 9:46 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
z tohoto popisu je mi to také nejasné. Jak zní prosím kapitola nebo funkce v originálu/anglickém manuálu?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ed



Založen: 31.12.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 10:15 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
Je to manual od Disk.cz, snad se mi podarilo spravne nahrat obrazek str.369


Naposledy upravil ed dne so listopad 05, 2016 10:25 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ed



Založen: 31.12.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 10:16 pm    Předmět: Citovat

[img]http://www.imgup.cz/image/LL9S[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 10:40 pm    Předmět: Citovat

Aha, rozumím. Uf, tyhle překlady manuálů...

Obecně jde o to, že když používáte natahování/smršťování zvuku (time-Stretch) tedy nahrávku zrychlujete/zpomalujete (časová komprese/expanze), aniž by se měnila výška tónu, Cubase na to může použít různé algoritmy, jak výsledný zrychlený/zpomalený zvuk vypočítat. Ono se to nezdá, ale za tím docela lítá matematika.

Každý ten algoritmus je optimální pro jiný typ signálu. Některý třeba tolik neřeší barvu, ale je více spojitý, jiný víc řeší barvu. Některé se hodí pro bicí, jiné pro sólový zvuk, jiné pro celou kapelu a jiné pro řeč.

A ta stránka, kterou jste poslal mluví o těchto různých algoritmech na "dočištění" signálu po časové kompresi/expanzi.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ed



Založen: 31.12.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 11:00 pm    Předmět: Citovat

Uz mi to je jasne.
Dekuji za odpoved a vysvetleni Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2016 9:20 am    Předmět: :-D Citovat

No sakra - je to můj překlad a je moc pěkný! Smile Ale teď seriózně: kapitolu jsem nazval - podle mě nejideálnějším - přeloženým názvem (Flatten Processing). Myslím, že hodně podstatné je, že veškeré klíčové pojmy (názvy funkcí, menu apod.) již nepřekládám, protože pak by uživatel ztratil vazbu s programem (kde najde samozřejmě anglické názvy - pokud nemá českou mutaci od Martina; mmch.: jak jsi nazval tuhle položku ty, Martine?).

Možná by místo "vyhlazení" bylo lepší "vyrovnání" (probírá se tam vazba na tempo). Nicméně jsem si vědom případných nedostatků a největší legrace na tom všem vždycky byla, že od zadavatele nikdy nepřišla žádná zpětná vazba. Takže všechno případně pak okomentovali lidi, co si moje manuály koupili/stáhli - a já se tak mohl maximálně poučit pro příští akci Cool

Chyba byla i v tom, že C8/8.5 jsem neměl nainstalovanou (myslím, že v té době ještě nebylo ani demo), takže jsem si pro mě ne-úplně-jasné věci nemohl v praxi vyzkoušet a překlad tomu přizpůsobit. Opět budu na tohle pamatovat pro eventuelní "příště" Wink

Díky, P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com