Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chybová hláška - Samplerate

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 10:28 pm    Předmět: Chybová hláška - Samplerate Citovat

Ahoj,
poraďte prosím, v Cubase SX 1 mi to při spuštění projektu hlásí následující chybu: Samplerate could not be set. This may be due to the sampleclock being set to external sync. Zvukovou kartu mám Audiophile 192. V Project Setup mám nastaveno Sample Rate: 44.100 Hz, Record Format: 24 bit.
V čem může být zakopaný pes?

Díky
Atoss
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 11:57 am    Předmět: Citovat

Tohle jsme probírali zde: http://cubase.cz/viewtopic.php?t=215
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 6:25 pm    Předmět: Citovat

Díky za tip,
ještě se zeptám: To se nastavuje v Start->Nastavení>Ovládací panely>Zvuky a zvuková zařízení? Je potřeba u všech záležek nastavit tu zvukovku na desce? Aby se mi ta zvukovka ve výběru ukázala, to je asi třeba nějak aktivovat v Biosu, že?

Nemůže se stát, že když budu mít povolené 2 zvukové karty, tak se mi to bude ve Windows nějak hašteřit? Vím, že jsem se na to už jednou nějakého počítačového technika ptal a ten mi 2 aktivní zvukovky v 1 operačním systému moc nedoporučoval.

Atoss
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 10:34 pm    Předmět: :-) Citovat

Moje doporučení, které ventiluju vždycky, když už na to dojde řeč: pokud někdo potřebuje v počítači na muziku využít cokoli od systémových zvuků OS po přehrávání audio CD a MP3, měl by mít aktivovanou on-board zvukovku (nebo nějaký SoundBlaster apod.) a tu nastavenou pro systém. Pro DAW používat pouze tu speciální zvukovku, u které bude využívat ASIO ovladač a vůbec bude to zvukovka dedikovaná pouze pro práci; střídání ovladačů "za běhu" nepřináší kromě potíží nic přínosného Wink .

Jednak se tím ušetří spousta starostí (viz výše v tomto topicu) a jednak bude prostě práce pohodlnější.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
turbo_MaCk



Založen: 2.3.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 7:58 pm    Předmět: Citovat

a jak se to dá nastavit v systému? mě se zvukovka nastaví jako výchozí při zapnutí, takže ve chvíli, dky ji zapnu do ní jdou i systémový zvuky.... tak by mne zajímalo, jstlis e dá nastavit,a by automaticky fungovala jen pod cubase
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 4:07 pm    Předmět: :-) Citovat

No samozřejmě, že se to dá nastavit - prostě v Ovládacích Panelech (Win)uvedeš jako primární tu integrovanou zvukovku a je po ptákách Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com