Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DELAY s extrémně dlouhým časem, jak na to?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST efektové pluginy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaS



Založen: 9.11.2019
Příspěvky: 3
Bydliště: Říčany

PříspěvekZaslal: so listopad 09, 2019 5:39 pm    Předmět: DELAY s extrémně dlouhým časem, jak na to? Citovat

Přátelé,

potřeboval bych radu, byť se může zdát, že taková to věc, nemůže být dobrá k ničemu normálnímu. Opak je pravdou Shocked potřebuji to do Live audio instalace, která by mohla běžet na Cubase. Tedy pokud nepůjdu cestou dvou upravených kotoučáků a dlouhé páskové smyčky, což by jistě přineslo problémů ještě víc Sad

Věc mi, když ještě později přidám Compressor plugin, dobře v testu běží na Cubase běžném monoDelay plugin při nastavení:

Delay time - max
Sync - off
Feedback - max
Lo filter - off
Hi filter - off
Mix - max

Jenže já nepotřebuji nekonečnou přihrávající Echo smyku 5s, ale zhruba 5min a víc.

Existuje nějaké jiný plugin, který takové nastavení zvládl?
Existuje možnost tento plugin předělat, aby takové nastavení akceptoval?
Existuje jiné řešení v Cubase? Připadně popíšu, co přesně to má dělat..
Existuje zcela jiné řešení mimo toho, se na to vy..t?

Předem děkuji.

Jiří
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne listopad 17, 2019 9:33 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
zkuste přesně napsat, co to má dělat.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaS



Založen: 9.11.2019
Příspěvky: 3
Bydliště: Říčany

PříspěvekZaslal: út listopad 19, 2019 10:47 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za zájem Smile popíšu to na příkladu.

V prostoru/prostředí, kde se vyskytují trvalé/časté slabé i občasné silné/velmi silné zvuky, bude instalován všesměrový mikrofon. Typicky by to mohla být například silnice, kde není velký/hustý provoz, ale jsou tam i různé běžné slabší venkovní ruchy.
Signál z mikrofonu jde přes bránu/gate, kde se nastaví, co je závadný slabý ruch a co zájmový zvuk. (v našem případě cokoli silnějšího - průjezd auta, hlasitý hovor chodců atp.. Já to prozatím testoval ve vnitřním prostředí, kde bylo ticho a zvuky jsem si tam vytvářel sám, takže brána nebyla třeba.
Dále signál v mém případě putoval prostřednictvím vstupu zvukovky do monoDelay v Cubase. Ten byl nastaven dle popisu (viz první příspěvek)
To znamená, že opakovací smyčka byla i při maximu pouze 5s, což je pro mne málo, ale popíšu to tak, jak to bylo s tím, že v reálu se zvuk bude pouštět do jiného prostoru, takže nehrozí problém zpětné vazby. V uvedeném příkladu použití by to bylo například v místnosti domu u ulice, kde je zvuk snímán. (já měl při testu sluchátka)

První zvuk sejmutý mikrofonem se ozve ve sluchátkách po 5ti sekundách a pak zase za dalších 5 sekund pořád dokolečka. Druhý zvuk, který přijde po čase, se ozve opět poprvé po 5ti sekundách a pak zase za dalších 5 sekund pořád dokolečka v 5ti sekundových intervalech. Takto je to samozřejmě dál i s dalšími zvuky, ovšem v reprodukci, jak se ty předešlé zvuky stále cyklicky opakují, vytvoří to za čas celkem slušnou častou a stále houstnoucí směs zvuků, která se po delším čase stane téměř souvislou. Nastavením lze dokázat, že staré zvuky se mírně zeslabují (typická funkce ozvěny) a tím pádem nedojde k přesycení. Samozřejmě na to oddálené přesycení bude působit i to razantní prodloužení smyčky. Jak jsem psal, pro mne by ideální bylo více než 5 minut třeba i až 15 minut, aby se vytvořil efekt, který potřebuji ve své instalaci.

V tomto případě by člověk v místnosti, který by se na zvuky nesoustředil a bral by to jen jako přirozenou zvukovou kulisu, měl dojem, že venku jezdí po silnici stále více a více aut a chodí stále více a více chodců. Pokusně bych to předem nastavil tak, aby i po dlouhé době nedošlo k přesycení zvukové smyčky zvuky, které by pak působilo nepřirozeně.

Pokud bude třeba, ještě dovysvětlím ,-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út listopad 19, 2019 11:36 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
zkuste hledat na KVRAudio. Zadal jsem Extreme Delay, samozřejmě můžete vyhledávání změnit.

Nicméně pokud je tohle to jediné, co od toho chcete, tak by se na to dal rychle vytvořit patch třeba v Max/MSP a dělat to celé úplně mimo Cubase.[/url]
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaS



Založen: 9.11.2019
Příspěvky: 3
Bydliště: Říčany

PříspěvekZaslal: st listopad 20, 2019 5:28 pm    Předmět: Citovat

Není to to jediné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st listopad 27, 2019 1:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
v tom případě tam asi bude Cubase opravdu nutná a jednoduchý (jednoúčelový) MAX/MSP patch to nevyřeší a nepokryje.

Ačkoliv právě MAX/MSP je aplikace určená pro řešení různých netypických instalací. Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST efektové pluginy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com