Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

přehrávání midi

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Frantík



Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 10:27 am    Předmět: přehrávání midi Citovat

Zdravím všechny. Asi budu opět za pitomce, ale nevíte někdo, co je třeba od(za)fajfkovat v preferencích nebo někde jinde v cubase, aby mi cubase přehrál midi event pokaždé stejně? Stává se mi, že se zvuk příslušného nástroje zasekne a hraje i po "skončení" noty v nekonečné smyčce (a k tomu hlasitěji). Ještě dodám, že se tak děje pouze v případě, mám-li před spuštěním playbacku kurzor na začátku příslušného midi eventu (a to i v případě aktivního pre rollu). Startuji-li playback např. čtvrt baru před začátkem eventu, je vše OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 8:52 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
Cubase přehrává vždy všechno stejně. Je to stroj. Wink Jaký používáte tónový generátor? Kam jsou ta MIDI data poslaná? Toto spíš bývá problém právě tónového generátoru. Nemáte v jednom místě moc MIDI událostí najednou?

A jakou máte verzi Cubase?

Případně zkuste v Preferences aktivovat: MIDI > Reset on Stop. To ale nezajistí, že se nota vypne při Note Off. To zajistí, že když stisknete Stop, tak se vyšlou do všech MIDI zařízení resetovací události. Ručně to lze vyslat z menu: MIDI > Reset.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frantík



Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 1:58 pm    Předmět: Citovat

Jaj! Mohl byste mi blíže specifikovat pojem tónový generátor? Slyším to prvně, abych se přiznal Embarassed . Jinak, mám Cubase 6 Artist, v něm nějaký plug-in, např. Absynth. A přes VST system link to posílám na midi stopu v Cubase 5, ke kterému mám připojené klávesy. No, on to není zas žádný extra problém, stačí přehrávat odjinud než od začátku eventu, jen mne to zajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 2:09 pm    Předmět: Citovat

Tónový generátor je zařízení, které generuje tón/zvuk. Tedy nějaký syntezátor nebo sampler, ať softwarový nebo hardwarový. Wink Tedy to, z čeho leze zvuk. Obávám se, že problém bude v tom VST System Link. Předpokládám, že se to děje na tom druhém počítači.

Proč dnes ještě někdo používá tuto zastaralou technologii? Dneska už to počítače ve většině případů musí utáhnout v pohodě.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frantík



Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 2:37 pm    Předmět: Citovat

Jo, jo, děje se to na tom počálu s Cubase 5. S tím VST System linkem jste mi dal, já myslel, jaká je to nová vychytávka! Asi to vážně zkusím všecko řešit v jednom PC, čtyřjádro je určitě o dost lepší než dvoujádro a práce se tak náramně zjednoduší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 3:31 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že VST System Link v tom může být nevinně. Zase bych tuto starou dobrou technologii tak nezatracoval Wink Ale určitě to zkuste i na jednom počítači, abyste tuto možnost vyloučil. Jinak se však podívejte do nastavení (Preferences->MIDI), co všechno máte zatrženo u "Chase Events". Toto nastavení právě určuje, které předcházející MIDI události má Cubase brát v potaz v případě, kdy projekt nepřehráváte od začátku.

Možná tam nemáte zatrženo "Note", takže Váš VST nástroj namísto události "Note On" obdrží nejprve "Note Off" a může ho to poněkud vykolejit...

--
Mila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frantík



Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 4:13 pm    Předmět: Citovat

Díky za radu. Mrknu se na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com