Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase Essential 5 + Omnisphere

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST instrumenty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IwiGT



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Česká Republika

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 4:11 pm    Předmět: Cubase Essential 5 + Omnisphere Citovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost či radu na jeden můj problém... Mám Cubase essential 5 a přes to mi jede VST instrument - Omnisphere od Spectrasonicu. Když omnispere nainstaluji, tak bez problémů ho Cubase vyhledá a šlape to, ale jakmile Omnisphere upgraduju, tak s Cubasu vypadne a za žádnou cenu se mi ho tam nedaří nijak dostat Sad Nevíte někdo prosím čím by to mohlo být? Moc předem děkuji za případné odpovědi!! Smile[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 12:20 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
a máte updatovanou Cubase Essential 5 na poslední verzi? Na jakou verzi updatujete ten Omnisphere? Zobrazuje se Omnisphere v plug-in Information? Jaký máte operační systém? Win/Mac? SP? 32/64-bit?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IwiGT



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Česká Republika

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 7:32 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď Smile cubase jsem teď zkoušela updatovat, ale update se mi jen načetl a pak zmizel a vubec nic neudělal... Znamená to, že mám nejnovejší verzi? Mám windows 7 64bit (SP nevím). Koupila jsem to teď s počítačem. Omnisphere chci upgradovat na 1.5.4 verzi. Původní verze se ve vst information zobrazuje a fuguje, ale jakmile upgaduji, tak se omnispere vubec ve vst information nezobrazí (nenačte). Moc děkuji za odpovědi a rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 9:12 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
koukněte v Cubase do About, tam by mělo být číslo verze. A také, když Cubase startuje, tak se zobrazuje číslo verze. Poslední Essential verze je 5.1.1. Aktualizujte pro jistotu i eLCC aplikaci.

Běží Vám ta Omnisphere jako samostatná aplikace? Nebo je problém i tam? Nemáte náhodou Cubase spuštěnou v nějaké kompatibilní simulaci - třeba Win XP?

Zkusil bych ještě po tom updatu Cubase i Omnisphere udělat Reset Cubase. Popsaný je zde.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IwiGT



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Česká Republika

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 8:48 pm    Předmět: Citovat

Tak se mi to tam konečně podařilo dostat. Mám 64bitový systém, ale upgrade to chtělo 32bitovej, což nechápu..? Omnispere je totiž program, který podporuje 64bit... Smile Každopádně moc děkuji za reakce!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 9:05 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
a nepoužíváte tedy v Cubase tu 32-bit verzi? Jste si jistá, že odkazujete na DLL soubor (tedy soubor VST plug-inu), který je 64-bit? Jakou máte k souboru cestu? Defaultně se 32/64-bit dělí do různých složek a dá se to podle toho poznat. Omnispehere je docela náročná na paměť, a když máte 64-bit systém a dost RAMky, byla by škoda to nevyužít (nemluvě o vyšší stabilitě, než přes VST Bridge). Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IwiGT



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Česká Republika

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2011 1:44 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, tak já vubec netuším jestli Cubase jede na 32 nebo 64 bit.. Jak to zjistím? Soubor vst pluginu omnisphere mám umístěn: program files (x86) - steinberg - vst plugin. Určitě bych výkon počítače využít chtěla. Navíc když zapnu "monitoring" zvukovky v cubasu, tak mi ASIO ukazuje přes půlku třeba při jednom zvuku a lupe a podtím DISK neukazuje nic, ale nechápu co ten disk znamená. Když jsem upravila buffer size, tak se lupání zlepšilo, ale vytížení to ukazuje pořád stejné a zdá se mi to dost na to, že třeba hraju na jeden zvuk. Jsem v tomhle nová. Hrávala jsem na synťáky a teď jsem se pustila do počítačů a koukám co je s tím problémů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2011 4:05 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
32/64-bit ve Windows, to záleží, jakou verzi jste nainstalovala. Můžete mít nainstalovaný obě a tváří se to jako dvě nezávislé aplikace. Defaultně se instaluje 64-bit verze (předpokládám). Myslím, že u názvu 64-bit je jen Cubase 6, ale u 32-bit je napsáno Cubase 6 32-bit. A jinak to také poznáte při startu Cubase, hned na začátku se to píše.

Omnisphere je hodně náročný na RAMku. Zkouste v preferencích přepnout na Virtual Memory Server (myslím, že se to jmenuje takto). Wink A nebo hold ještě zvýšit Buffer size. Ačkoliv tím zvyšujete i latenci. :-/
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IwiGT



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Česká Republika

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2011 5:20 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď, zjistila jsem, že Cubase Essential 5 se prodává bohužel jen 32-bitová, takže v tom mám smůlu Sad ... Zkusím ještě to co radíte. Akorát nevím, jaké preference myslíte. Třeba to najdu Smile Každopádně moc děkuju za rady!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2011 11:59 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
tak jedině upgradovat na Cubase Elements 6 a nebo i nějakou vyšší verzi Cubase 5 nebo Studio 5. Wink U té 6 už je nativní podpora 64-bit i v té základní Elements verzi.

Bohužel jsem nenašel manuál k Omnisphere a nemám ho nainstalovaný. Ale najdete to nastavení buďto pod System a nebo někde pod tím Utility.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST instrumenty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com