Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

sample rate
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 11:28 pm    Předmět: :-) Citovat

Tak a potom je tu ještě jedna věc - zvukovku od NA používáš i pro systém Windows - čili pro interní zvuky, multimédia a tak? Tady může docházet potom k problémům (napřílklad zmíněný se sample rate), pokud se v nějakém programu vybere jiný ovladač (ASIO) než využívá OS.

Doporučuji pro Windows používat integrovanou (například) zvukovku, tedy nikoli tu, která se používá v Cubase apod.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 8:57 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
aha, Pavlii, tak tuhle fintu neznám, a tenhle problém jsem asi nikdy nenarazil. Já naopak vždy doporučuji vypnout integrovanou kartu úplně, ideálně už v BIOSu.

No, zkuste obojí. Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 9:36 am    Předmět: :-) Citovat

Včera s tím přišel kolega z práce, tak jsem si z jeho historky o zápasení se zvukovkou vypreparoval to podstatné Wink aneb jakmile nastavil S/R a podobně v rámci Win shodně jako v projektu, přestaly v projektu problémy. Prý to na něj dělalo dojem jako, že si to soslo nastavení z Win prostředí a nedalo se v Control panelu pro ASIO režim nic dělat. Samozřejmě bych na tomto základě i uvedl mou domněnku, že kdyby byl lépe napsaný ovladač, tak se to takto chovat zřejmě nebude.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 9:40 am    Předmět: Citovat

Hmmm, tak to fakt koukám! Vždyť ASIO ovladač by neměl mít s WDM a podobnými nic společného – až na to, že komunikují s kartou. Laughing
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
djecco



Založen: 7.6.2010
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2011 2:07 pm    Předmět: Citovat

ano, s tím souhlasím. měl jsem taky tyto problémy. páč hned po instalaci systému jsem si nastavil sample rate v cubase na 48000. Ovšem to mělo za následek,že když jsem měl otevřený cubase, tak jsem si nepustil písničky na winampu a ani z youtube - vcelku logické. ale potom jsem nastavil sample rate na 44.1 khz a bylo rázem vyřešeno. problém nastal,jak jsem se již zmiňoval, ze studia přišly nahrávky ve 48khz a já už nemohl sample rate změnit. proto se mi to rozházelo a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com