Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výkon
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1187
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 3:05 pm    Předmět: :-) Citovat

Předpokládám, že víš, co znamená "dávat do Sendu" Cool no pro jistotu:

- vytvoří se FX Track a buď hned nebo později se vybere požadovaný efekt
- otevře se MMI té efektové plug-iny (v našem případě třeba Reverb) a provedou se nastavení/vybere nějaký preset
- pro požadované Audio stopy se v Send políčku vybere tato FX Stopa a posuvníkem Send Level určuješ míru signálu posílaného do efektu

No a netvrď mi, že nahradíš-li X-krát použitý plug-in Reverbu pouze jednou instancí, tak to neuvolní část výkonu Wink A případně mi netvrď, že používáš na každou stopu zpěvu zcela jiný typ Reverbu (třebas)... Pokud ano, tak je někde něco špatně.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Grazlll



Založen: 28.5.2010
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 3:15 pm    Předmět: Citovat

tak tvrdit ti nic nebudu, ale naházel jsem jeden reverb do jedné FX stopy a druhý do další a co ti budu povídat... Zlepšení je znát.. Ale pořád je to tak strašně trhaný, že je to nepoužitelný Smile))
Ušětřil jsem hodně reverbu přes FX tracky, povypínal jsem efekty na bicích a jako dá se to...Ale je to hodně velký kompromis.... A člověk musí být trpělivej...
Takováhle mixáž je fakt otrava Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 6:17 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Jo tak Smile ale jak se potom míchá, když ne v reálném čase? Wink

Ale dík za potvrzení chování; pro mě je to do určité míry nepochopitelné, protože se nepracuje s audio daty, ale s interními daty DAW (bavíme se o automatizaci)...takže bych očekával, že pakliže vizuálně jede kurzor projektu přes čas třeba 1:23:15 a já šveknu třeba šavlí stopy, bude v tomto čase i příslušná automatizace (bez ohledu na audio buffer) a ne, že jí najdu o "X" jednotek/desítek ms později. IMHO by neměl být problém toto v rámci DAW ošetřit, ale co naděláme.
P.


Pavlii, s tou latencí je to trošku jinak. Modelová situace: na vstupu mám latenci 20ms, na výstupu mám latenci 30ms (to b se mohlo dobře počítat). Wink

Představ si, že přehráváš song, kde chceš živě automatizovat. Projekt je fakticky na 2. minutě, ale Ty toto místo uslyšíš až v okamžiku 2 minuty + 30ms na výstupu, protože to je ta výstupní latence. Projekt je sice někde, ale než s eto počítačem prochroustá, trvá to 30ms a zvuk slyšíme o těchto 30ms později.

V ten okamžik Ty sáhneš na šavli (zanedbejme Tvé zpoždění a předpokládejme, že na rozdíl od pilotů stíhaček máš naprosto okamžité reakce s nulovým zpožděním). Smile Sáhl jsi tedy na fader a vyslala se tato informace. Než se to prochroustá dovnitř počítače, tak uběhne dalších 20ms (latece na vstupu). Takže událost máš celkem o 50ms pozdě. a teď ještě trvá dalších 30ms, než skutečně uslyšíš to místo, kam jsi data zapsal, takže ještě jednou + dalších 30ms. A máš tam 80ms zpoždění, ani se nenaděješ.

Ty ještě stále mícháš v reálném čase? Já všechno nastavím doprava a na maximum a vyexportuju. Very Happy
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 6:18 pm    Předmět: Citovat

Grazlll napsal:
tak tvrdit ti nic nebudu, ale naházel jsem jeden reverb do jedné FX stopy a druhý do další a co ti budu povídat... Zlepšení je znát.. Ale pořád je to tak strašně trhaný, že je to nepoužitelný Smile))
Ušětřil jsem hodně reverbu přes FX tracky, povypínal jsem efekty na bicích a jako dá se to...Ale je to hodně velký kompromis.... A člověk musí být trpělivej...
Takováhle mixáž je fakt otrava Smile))


Co se týče nastavení Sendu, nemyslel jsem jen přestěhovat efekt do Sendu. Měl jsem na mysli sdílení jednoho Reverbu větším počtem stop. Použijete tedy jeden Reverb, ten dáte do FX stopy a pak v každé audio stopě si pouze pomocí Send Level nastavujete, kolik toho reverbu má být na dané stopě aplikováno.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 6:19 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Ano třeba. Když zaškrtneš v Export dialogu Import to Audio track a Import to Pool, tak ti to Cubase udělá automaticky. Pak je třeba na těch původních bicích stopách všechny efekty vypnout a stopy samotné zamutovat. Já to řeším tak, že mám bicí stopy ve Folder tracku, takže zamutuju ten (a tím se mi zamutují všechny). Efekty ale musíš vypnout ručně na každé stopě, na to žádná automatika není.
P.


Po exportu celé sady bicích a načtení znovu zpět do projektu, není potřeba všechny plug-iny ze stop vyhazovat. Stačí pouze stopu umlčet (Mute). Světe div se (trvalo to fakt neuvěřitelně dlouho!!!) Cubase už umí automaticky eliminovat plug-iny u stop, které jsou umlčené. Myslím, že poprvé to bylo v Cubase 5 (nebo možná 4), takže pokud máte nějakou z těchto novějších Cubase, stačí fakt jen Mute.

Ale ta finta, dát celé bicí do jedné složky je samozřejmě velmi praktická (také to tak dělám), takže pak stačí umlčet jen složku Drums.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 6:20 pm    Předmět: Citovat

Grazlll napsal:

Hej, mi neřikej, že 4GB RAM fakt neutáhnou pár pluginů Smile) A já si myslel jaký mam dělo Smile
Přitom podle Woken fakt nejedu výkonově naplno...


4GB RM nemusí nic znamenat. Není to jen o tom, kolik máte RAMky. Je to o jednotlivých komponentách, propustnost sběrnice, rychlost pamětí a v neposlední řadě vyladění samotného operačního systému (kolik aplikací běží na pozadí Windows, aniž o tom víme).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1187
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 8:55 pm    Předmět: :-) Citovat

Ano, přesně tak.

Haaaa!! To s tím MUTE vs aktivace/deaktivace efektů je (opravdu konečně!!) paráda, už abych upgradoval comp Wink

Martine - ano, popsal jsi modelovou situaci naprosto přesně. Ale právě proto, že se vše už odehrává v rámci playbacku a záznam automatizace přeci nejede přes audio buffer (jak jsem psal; je to interní záležitost DAW). Proto nechápu, že tahle část není jakoby dotažená do konce - ale v pohodě, obvykle tu nejde o řádově jednotky nebo desítky ms, takže se to nepozná a přesné věci si člověk dotvoří editací hrubě nakreslené křivky (nebo rovnou tužkou).

To bylo jen tak na okraj, ať to tu Kubovi nezaplácáváme diskusí o něčem jiném, než ho zajímá Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 28, 2011 6:27 pm    Předmět: Citovat

@Grazlll: Pořád jste nenapsal, jestli jste zkoušel zvětšit velikost ASIO Bufferu - tedy zvýšit latenci. To by totiž v případě, kdy procesor stíhá, ale VST Performance je na maximu, mělo pomoct...

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com