Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Wave + MIDI

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gary



Založen: 2.11.2004
Příspěvky: 2
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2005 9:42 am    Předmět: Wave + MIDI Citovat

Používáme v kapele halfplayback- bicí, nějaká pozadí atd. Zatím přes MIDI do Alesis DM5 a modulu Yamaha. K tomu všemu mám přiřazenou MIDI stopu, kterou ovládám svůj kytarový multiefekt Digitech GNX2. Vše to vyrobím v Cubasi, přehraji v MIDI playeru - v tom není žádný problém.
Jenomže jsem si umanul MIDI moduly zrušit a playback nahrát samplerem (mám Halion), vygenerovat vícekanálový Wave, přiřadit k němu MIDI track pro ovládání GNX2 a přehrávat to takto... je to zkrátka hezčí.
To funguje pokud to pouštím z Cubase (do karty Gigaport AG), můžeme to domíchávat v mixu, GNX se přepíná, všechno hraje nádherně...
Jenže neumím to nějak prakticky zorganizovat, aby se s tím dalo živě vystupovat - tedy vyrobit a použít play list, rychle vyhledat song a zrovna tak ho rychle spustit. Cubase na to zkrátka nebyla postavena...
A to je má prosba k Vám - nevíte někdo jak z toho ven?

P.S. rady typu -pořiď si živého bubeníka a nebuď línej přepínat nohama jsem už dostal...

Děkuji. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kytaracek



Založen: 2.11.2004
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2005 10:43 am    Předmět: Citovat

Jde to přes PC nebo speciální hardware.

Z českého sw můžu doporučit NewMus http://www.musicer.net, což je program, který umí spouštět MIDI, MP3 i Wav a umí k MIDI synchronizovaně spouštět wav, popřípadě před MP3 skladbou provést MIDI povely.

Ze spec. HW je to především MIDITemp http://www.miditemp.de/english/, ale ten je strašně drahej.
_________________
MIDImaker, YAMAHA and CUBASE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gary



Založen: 2.11.2004
Příspěvky: 2
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2005 2:18 pm    Předmět: Ach jo... Citovat

Děkuji za rychlou odpověď,
NewMus znám, ten funguje přesně opačně - k MIDI umožní přidat Wave nebo MP3 zvuky a ruchy, ale ty už nejedou v synchronu; prostě odezní tak jak jsou nahrané. jejich zasynchronizování je nemožné. MIDI povely lze přidat pouze na začátek MP3, během skladby již nelze editovat nic.

MidiTemp je drahý opravdu nekřesťansky....

Gary. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
musicer



Založen: 4.4.2005
Příspěvky: 1
Bydliště: 783 Tršice 54

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2005 8:06 am    Předmět: Citovat

Jako výrobce NewMusu musím zasáhnout a informovat o aktuální verzi Softwaru pro NewMus 5.5, která umí velice dobře spolupracovat s programem XG Works - SW sekvencerem - až 100 stop MIDI nebo audio - vše jede samozřejmě naprosto synchronně. Možná že mě nějaký nový majitel NewMusu dokope k implementaci podpory Cubase nebo Cakewalku, jelikož je to můj projekt, můžu do něho naprogramovat co bude v mých silách a co bude dle mého přínosem pro ostatní uživatele.

VR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kytaracek



Založen: 2.11.2004
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2005 11:25 am    Předmět: Citovat

Gary, jestli chceš, tak ti můžu Muzicer ukázat v praxi i s XGworks a synchronizací. Jednou měsíčně jezdím kousek za Šumperk.
_________________
MIDImaker, YAMAHA and CUBASE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com