Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nenahrává se mi zvuk

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tonyk



Založen: 26.11.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 1:20 pm    Předmět: Nenahrává se mi zvuk Citovat

Dobrý den, fórum jsem si procházel, ale nenašel jsem odpověď na můj problém, který se týká nahrávání zvukové stopy v CUBASE 5 LE s použitím karty LEXICON Alpha. Vše jsem nainstaloval a nastavil dle návodu. Snad i vstupy a výstupy. Jde o to, že Cubase ovladače karty vidí, počítač s kartou komunikuje, po zapojení mikrofonu či sampleru SPD do Ln1, 2 jde vše slyšet i ve sluchátkách ... když pak zapnu nahrávání vše vypadá jak má, nahrávací lišta začne nabíhat, ovšem když kliknu na čtvereček (konec nahrávání) celá stopa zmizí. Jako by nemělo vůbec snahu se to někam ukládat. Dělám s tímto zařízením poprvé v životě, takže nevím co s tím. Kde je chyba ... jestli je na mé straně (asi jo ) a nebo špatný hardware/software? Díky, TR Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 12:01 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
s největší pravděpodobností se žádný signál nenahrává. Pokud není žádný signál nahraný, Cubase region nevytvoří. Už během záznamu byste měl vidět, že se vykresluje křivka. Pokud se nevykresluje, nedochází vůbec k záznamu.

V takovém případě pak může být problém na různých místech. Počínaje špatnou volbou vstupů, až po nevhodnou volbu mikrofonu.

Můžete poslat nějaké screenshoty? Jak to vypadá v Cubase během záznamu? Ukazují měřáky nějaký signál? Jak máte nastavené Input/Output VST Connections? Máte nastavený ASIO Lexicon Alpha v Devices Setup?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com