Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

M-Audio Audiophille
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jakodel



Založen: 9.4.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 1:57 pm    Předmět: Citovat

SP1 tam je. Dal jsem ten počítač přeinstalovat. Tak uvidíme. Potom se zase ozvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakodel



Založen: 9.4.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 5:43 pm    Předmět: Citovat

Tak je to asi takhle. Na počítač budu muset koupit jinou verzi windows, protože ta která tam je, si nerozumí s ovladačem. Asi jsou ty Wokna od DELLu nějak upravený. Známý to zkoušel rozchodit na jiných počítačích a úplně v pohodě, bez nejmenšího zádrhelu. Takže radostí přímo šílím. Zase musím vyhodit další prachy Sad

Za ty prachy co jsem do toho vrazil, tak bych už měl MACa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakodel



Založen: 9.4.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 10:16 am    Předmět: Citovat

Chtěl bych se ještě zeptat na jednu věc. Nějak se mi nedaří na takto rychlém počítači stáhnout latenci. Na dvoujádru jsem měl latenci řekněme 8,5ms, tady na i-7 s 8GB ram jsem na 14ms. Tato latence je ale použitelná jenom chvíli. Dokud mám naťukaný jenom bicí, tak to přehrává v pohodě, jakmile ale nahraju kytaru, potom sólovou kytaru, tak to při přehrávání začne lupat, a není jiné východisko, než program zavřít, práci uložit, zvětšit buffer a tím pádem latenci, program otevřít zpět. Je to normální? Myslel jsem, že čím lepší procesor, tím menší latence. Jo, abych nezapoměl, hard disk mám SSD a na něm pouze operační systém, Cubase Essential 5 a Wavelab Elements 7.

Na této adrese http://www.disk.cz/disk/img/OBRAZKY-WEB/STEINBERG/STEINBERG%20NOVINKY/Multiprocesor%20%20clanek.pdf jsem našel článek, který mluví o vypnutí něčeho v biosu. Mám to provést? Respektive - nechat to provést?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 2:05 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
k obou dotazům bych napsal asi tolik, že není PC jako PC. I každá instalace Windows se chová trochu jinak (Microsoft si asi takhle představuje umělou inteligenci). Smile

Za druhé, jenom to, že máte rychlejší procesor a víc RAMky, nemusí nic znamenat. Latenci tyto parametry ovlivňují, ale je tam ještě řada dalších parametrů, jako například rychlost pamětí, jak umí počítač pracovat s větším počtem jader (pokud tam jsou), rychlost disku (v případě SSD je to samozřejmě v pohodě), propustnost sběrnice a především právě samotný ASIO ovladač. Pokud tedy dosud nemáte v pořádku ASIO ovladač, těžko se dá spekulovat o tom, jak funguje, a že dříve fungoval rychleji.

Jestliže koupíte nějaké "vyšší" verzi Windows, nemusí to být vůbec řešením. Jak jsem se snažil naznačit nahoře, problém může být v samotném počítači, v celkové konfiguraci.

To, co je v článku o BIOSu, se týká Windows XP.

Ad Mac – a pak že jsou PC levnější. Very Happy Směle do Maca, budete mít po problémech.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Audio/MIDI hardware ostatních výrobců Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com