Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MIDI - hrá, ale nezapisuje stopy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Nuendo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
y2ky2k



Založen: 15.2.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 4:16 pm    Předmět: MIDI - hrá, ale nezapisuje stopy Citovat

Dobrý deň.
Preinštaloval som si celý systém, Nuendo atd...predtým mi všetko šlo, midi kláves fungoval bez problémov.
Teraz si zapnem midi kláves spustím VST Intrsument, alebo nejaký ReWire, všetko mi pekné hrá, ale na pri midi out activity mi reaguje iba lavy stlpcek,kym pravy vobec, tym pádom pri nahrávaní nekreslí žiadne midi stopy...v inpute mám: all midi input a v outpute mám bud nejaky vst instrument, alebo rewire.
ked vystup zmenim na moju zvukovku, tak pravy stlpcek zacne reagovat, ale pochopitelne tic nehra, pretoze je odpojeny vst instrument, alebo rewire.
co s tym?---
mam pocit ze je chyba niekde v nastaveniach ale netusim kde....ďakujem za odpoved!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 9:42 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
pokud jsou MIDI data nasměrována do virtuálního nástroje, tak při záznamu, ani při přehrávání dat z virtuální stopy, pravý sloupeček (MIDI Activity) v měřácích neběhá. Ten běhá pouze v případě, že je výstup z MIDI nasměrován ven z Cubase, do nějakého hardwaru. Takže to je OK.

Takže to, že se při záznamu MIDI data nezaznamenávají, s tím nesouvisí. Zkuste kouknout do Preferences do MIDI. Tam zaškrtněte (aktivujte) MIDI Thru Activity. Koukněte v Preferences ještě do MIDI Filter a do sloupečku Record. Nemáte tam nějaké MIDI události odfiltrované (MIDI noty)? To, co je tady zaškrtnuté (je u toho "fajfka"), tato data se NEBUDOU zaznamenávat a jsou odfiltrována pryč.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
y2ky2k



Založen: 15.2.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:07 am    Předmět: Citovat

Ďakujem za odpoveď.
zaujímavé ešte je, že MIDI stopu mi kreslí iba vtedy ako v hornom paneli pri tlačidle play, stlačím taký kruh, neviem ako sa to presne volá, nemám to teraz pred sebou, má to niečo s cyklom.
Vtedy mi to stopu kreslí, ale zobrazuje mi ju až o niekoľko taktov neskôr, prípadne sa koniec stopy presunie na začiatok, potom je ticho a následne sa spustí od začiatku...a je to nepoužiteľné...akonáhle vypnem to tlačidlo, tak mi nekreslí vôbec nič. viete mi aj s tým pomôcť?
ďakujem za odpoveď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:13 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
máte na mysli fialové tlačítko Cycle (vlevo, vedle tlačítka Stop na Transport Bar)? Nepředpokládám, že je to červené kolečko Record. Smile

To je divné, že by to zaznamenávalo pouze v cyklu. Pokud máte Windows, zkuste kouknout na toto.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
y2ky2k



Založen: 15.2.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:15 am    Předmět: Citovat

Ďakujem...áno presne to tlačidlo...nie record Very Happy
ešteže existujú ľudia ako vy, inak by boli hudobníci v tomto elektrosvete stratení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:22 am    Předmět: Citovat

Nojo, ale zatím jsem Vám stejně nepomohl. Crying or Very sad Nebo už to chodí?

Podle toho, co píšete mi přijde, že se celý signál posouvá. Což může být ve Windows způsobeno právě tím, na co jsem odkazoval. Nic jiného mě zatím nenapadá.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 11:10 am    Předmět: :-) Citovat

Ještě bych zkontroloval nastavení způsobu záznamu MIDI - měly by to být s odvoláním na postnutý obrázek Transport panelu ty dvě políčka vlevo (Recording modes).

Pak bych vstup pro MIDI stopu vždy nastavoval na konkrétní zařízení (čili nikoli na defaultní All MIDI Inputs).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
y2ky2k



Založen: 15.2.2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 8:27 pm    Předmět: Citovat

ďakujem krásne...už to funguje! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:57 pm    Předmět: :-) Citovat

Není zač - a čím to konkrétně bylo?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Nuendo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com