Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase SX1 - otázky ohledně mix. pultu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 5:47 pm    Předmět: Cubase SX1 - otázky ohledně mix. pultu Citovat

Ahoj Chtěl bych se zeptat na pár věcí v návaznosti na Mix. pult v Cubase SX1:

1. nad šavlí každé audio stopy je ozbrazen max. peak. Jde tento údaj nějak vymazat? Master šavle jde, když na tento údaj kliknu, to ale šavle jednotlivých audiostop neumí.

2. mám případ, že mám hlasitost jedné audiostopy např. +3 dB. Když dám do této stopy jako insert efekt kopressor s limiterem (limiter je nastavený na 0 dB), tak mi limiter zabírá, až u +3dB. To bude asi tím, že jsou insert efekty před Faderem... Vadí, když se na jednotlivhých audiostopách dostanu přes 0 dB? Pokud ano, lze nějak docílit aby když mám šavli nastavenou např. na těch + 3dB, tak aby limiter utlumil signál už na 0 dB a ne podle nastavených +3dB na šavli audiostopy? Asi by to šlo tak, že limiter nastavím na -3dB. To je ale dost neflexibilní, protože když pak hýbu s hlasitostí master šavle, tak se to celé zase rozhodí a můžu nastavovat kompressor+limiter znovu.

Díky Atoss
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 10:02 pm    Předmět: :-) Citovat

Mno, tak asi tak:

1) Zvláštní sloh Smile upřímně řečeno nevím, o co zde jde. Indikátory překročení 0 dB jsou pouze u sběrnic (BUS) a nikoli u jednotlivých kanálů (tam není hranice ohledně přebuzení). Hodnota peak by se měla měnit buď rychle nebo nějakou dobu může držet beze změny (lze nastavit).

2) Insert efekty rozhodně nejsou před Faderem - tomu odpovídá i ta popsaná úroveň. Na stopách nemá smysl používat limiter - viz bod "1)", zde není třeba hlídat 0 dB. Limiter je pro použití na sběrnici.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 6:07 pm    Předmět: Citovat

1) Když pomocí F3 otevřu mix. pult, tak tam mám jednotlivé audiostopy (diskové stopy). Každé stopě je samozřejmě přiřazena sběrnice (v mém případě BUS1). Vedle políčka PAN je políčko PEAK MARGIN. Když se v tomto políčku dostanu nad 0 dB tak to nevadí? Myslel jsem, že se všude musím držet pod 0 dB, nejen na master stopě???

2) Kdesi jsem četl, že je dobré trošku každou audiostopu nakomprimovat (bicí, basa, vokály,..) tj. s compressorem používám i limiter ne?

Jestli jsem předchozí dotaz napsal trošku zmateně, tak se omlouvám, už jsem byl asi po víkendu nějakej unavenej Very Happy

P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com