Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase 4 Studio a UB plgns

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST efektové pluginy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
elektrabel



Založen: 6.7.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 9:47 am    Předmět: Cubase 4 Studio a UB plgns Citovat

Koupil jsem C4S a nefunguje mi většina pluginů. Je pravda, že některé jsou už staršího data, ale v jiných programech fungují. Mám iMac Core2Duo a prodejce mi řekl, že v Cubase 4 (Studio) jsou podporovány jen plgn pro Intel, tzn. UB. Jenže ani ty nefungují všechny.
tyto fungují:
http://www.dontcrack.com/freeware/downloads.php/id/2401/software/bs-spectrum/
http://www.dontcrack.com/freeware/downloads.php/id/4087/software/CamelCrusher/
http://www.dontcrack.com/freeware/downloads.php/id/2897/software/Crayon-Filter/

tyto nefungují:
http://www.dontcrack.com/freeware/downloads.php/id/4175/software/FreeG/
http://www.dontcrack.com/freeware/downloads.php/id/3047/software/Ping-Pong-Delay/

Znáte někdo, prosím vás, nějaké řešení? Nebo je to vlastnost C4S?
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 5:38 pm    Předmět: Citovat

[EDIT: od verze 4.1 je k dispozici VST Plug-in Bridge, který omezení zde popsaná umožňuje obejít, více zde]

Na Intel Macu běží buď Intel kód nebo PPC kód pod emulací Rosetta. Platí ale, že nelze v jedné aplikaci kombinovat obojí - buď program celý běží pod Rosettou, nebo celý nativně na Intel procesoru. Pluginy jsou rozšiřujícím kódem běžícím uvnitř hostitelské aplikace, běží-li aplikace jako Intel kód, pluginy musí být také k dispozici jako Intel kód, běží-li aplikace jako PPC kód, pluginy musí být také k dispozici jako PPC kód.

Aplikace Universal Binary obsahují v jednom balíku kódy oba - pro Intel i pro PPC. Jednou možností jak rozchodit pluginy, které nejsou UB, je spouštět Cubase 4 jako PPC kód pod Rosettou. Provozovat ale DAW aplikaci pod emulátorem mi nepřipadá příliš rozumné - škoda zahozeného výkonu procesoru.

Navíc by to zřejmě stejně příliš nepomohlo, neboť v Cubase 4 pro MacOS X se Steinberg rozhodl zrušit podporu pro starší verze VST (kvůli potenciálním problémům s neopodstatněným zatěžováním CPU kvůli grafickému rozhraní pluginů). Cubase 4 pro MacOS X vyžaduje, aby pluginy byly přinejmenším verze VST 2.4 - UB samo o sobě nestačí.

Na téhle stránce:
http://www.collective.co.uk/expertsleepers/
uvádějí, že free pluginy aktualizovali 10.4.2007 na verzi VST 2.4, takže Ping Pong Delay 2.0.7 by měl fungovat....

Sonalksis o FreeG moc sdílní nejsou, máš tam tu nejnovější verzi 1.08?


Naposledy upravil PK dne po listopad 12, 2007 1:02 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elektrabel



Založen: 6.7.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 6:38 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za vyčerpávající popis problému. Instaloval jsem poslední verze od Expertsleepers a FreeG a už to funguje.
Takže při hledání VST plgnu se musím především dívat po verzi VST. A předpokládám, že těch 2.4 moc nebude. Taky se to většinou ani nikde neuvádí. Škoda, že se o tom u Steinbergů nepíše. Nebo nevidím. Každopádně jsem pěkně naletěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

Zapomněl jsem napsat - na některé záhadně chybějící pluginy pomáhá smazání Vst Blacklistu: Users>User Name>Library>Preferences>Cubase 4>Vst2xBlacklist.xml

citace:
Škoda, že se o tom u Steinbergů nepíše. Nebo nevidím.

Information about VST3 in Cubase 4
kód:
Can I still use my existing plug-ins and instruments?
Yes. Existing VST 2.4 plug-ins and instruments are fully compatible with Cubase 4. Any plug-in or instrument older than VST 2.4 must be tested and potentially updated.


citace:
Každopádně jsem pěkně naletěl.
Naletěl? Komu? Applu s jeho přechodem z PPC na Intel? Přechod z OS9 na OSX taky nebyl bezbolestný a chvíli trvalo, než se vývojáři chytli - tohle všechno se dalo čekat. Jakou verzi Cubase bys tedy chtěl používat na IntelMacu?

Mimochodem, licence Cubase 4 Studio by měla zahrnovat i licenci na starší SL verze (Syncrosoft License Control Center->View->View License Properties), takže si klidně můžeš nainstalovat SL3 a provozovat to pod Rosettou (emulací) i se starými PPC pluginy...

Taky si můžeš na iMaca nainstalovat pomocí BootCampu Windows XP a provozovat C4S tam, PC verze je míň vybíravá a většina pluginů i starší normy než VST2.4 tam chodí...

Doporučuji trpělivost, aktualizovaných UB pluginů je čím dál více a další jsou na cestě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elektrabel



Založen: 6.7.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2007 1:20 pm    Předmět: Citovat

A jo, tak jsem to přehlédnul. Tím jsem naletěl Steinbergu. Předpokládal jsem, že když to umí jiné programy, tak Cubase to taky zvládne. Jinak bych za to ty prachy nedal. Nu což, teď už můžu jenom čekat. Zkusím i tu SL3, třeba mi to bude zatím stačit.
Děkuji za rady, přeji hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 12:55 pm    Předmět: 4.1 - VST Plug-in Bridge Citovat

Asi by bylo dobré, abych sem doplnil, že od verze Cubase 4.1 (a Nuendo 4) je k dispozici VST Plug-in Bridge, který umožňuje použití starších PPC pluginů v Intel aplikaci na Intel Macu (stejně jako 32bitových pluginů v 64bitové aplikaci v případě 64bitového systému).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST efektové pluginy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com