Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Export konečného mixu v Cubase SL

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Kroměříž

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 6:11 pm    Předmět: Export konečného mixu v Cubase SL Citovat

Dobrý den, potřeboval bych poradit.

V Cubase SL jsem pomocí File - Export - Audio Mixdown uložil skladbu ve formátu wav (24bit. 48 kHz). Pak jsem si ji přehrál ve Windows Media Player, ale zvuk byl extrémně slabý. Zkoušel jsem to i v jiných formátech (mp3, wma) a v jiných přehrávačích (např. Winamp), ale nic se nezměnilo. Nepoužil jsem žádné efekty ani mastering - je mi jasné že nemastrovaná nahrávka je slabší - ale v tomto případě je rozdíl opravdu znatelný.

V čem dělám chybu ??? Díky za radu. Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 1:28 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
především zkuste překontrolovat výstupní úroveň na výstupní stopě. Pokud je slabá už tam, pak se není čemu divit,že je i při exportu. Použijte na výstupní stopu třeba lespoň nějakou normalizaci a výstupní úroveň po normalizaci nastavte na -0,3dB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Kroměříž

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 6:58 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, díky za radu,

ale výstupní úroveň jsem měl nastavenou na 0, v tom broblém není.
U normalizace si nejsem jistý, zda-li je v pořádku každou stopu normalizovat, protože v rozdělaném projektu jsou signály jednotlivých stop hlasité dost.

Příklad: v Cubase hraje vše silně tak jak má. Když ale převedu skladbu např. do formátu wav(bez masteringu) a přehrávám ji v uvedených přehrávačích, je prostě slabá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

citace:
Výstupní úroveň jsem měl nastavenou na nulu

Táhlo na nule? Nebo metry na master výstupu při playbacku v Cubase lítají k nule? Kam až lítají?
Používáš tu samou zvukovku v Cubase a v jiných programech?
Když naimportuješ ten exportovaný wav zpátky do Cubase, označíš si ho a dáš si zobrazit Audio->Statistic, jaké hodnoty ti to hlásí pro peak a max. a average RMS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Kroměříž

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 8:39 pm    Předmět: Citovat

Pánové, tak jsem skladby normalizoval a problém je vyřešen. Sláva a mockrát děkuji.
Jenom by mě ještě zajímalo, jestli je v Cubase nutné normalizaci provádět vždy u každé audio stopy? Vemte si, že mám např. 20 stop a u každé musím provést normalizaci. Existuje nějaké univerzální nastavení, které bych měl stále uložené a nemusel si tak myslet na normalizaci?

Nahrávám přes předzesilovač až do "plnejch". Při aktivovaném tlačítku monitor je táhlo na nule a i ledky ukazují okolo nuly. Kontroloval jsem si to i na mixu zvukové karty (R.M.E), kde je vstupní táhlo taky na nule (ledky ukazují totéž). Tak proč se ten zvuk nahraje slabě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2007 1:24 pm    Předmět: Citovat

Chceš říct, že ti Cubase při nahrávání ukazuje v mixáku vyšší úrovně na vstupních kanálech, než pak při playbacku nahraného (předpokládám všechna táhla nastavená na 0dB)? To by byla chyba, o které by se určitě muselo vědět. Pokud dostává Cubase ze vstupů zvukovky příliš slabý signál, tak ho prostě musíš na zvukovce (ADC), předzesilovači nebo ještě někde dříve zesílit.

Normalizace nutně zesílí každou nahrávku, pokud nebyla saturovaná (což je samozřejmě daleko horší případ než nahrávka příliš slabá - když se ztratí informace o nejhlasitějších částech signálu, je to daleko větší problém, než když se ztratí informace o těch nejtišších). Vždy je potřeba nechat trochu prostoru a nahrávat o trochu slaběji než je úroveň, která by už způsobila saturaci ADC. Ale zase nemá smysl nechávat tento prostor zbytečně široký, aby se co nejlépe využilo oněch 24 bitů.

Pokud chceš nahrávat co nejsilnější signál a neriskovat přitom přebuzení převodníku, musíš si na vstup (ještě v analogové části řetězce) zapojit limiter, který případné špičky potlačí a stále udržuje signál pod určitou maximální úrovní.

Jestli je nutné provádět normalizaci vždy? To určitě ne, koneckonců to není nic jiného než přidání hlasitosti táhlem v mixáku Cubase, normalizace si akorát umí sama najít maximální hodnotu zesílení pro danou bitovou hloubku toho konkrétního souboru se záznamem.
Pokud potřebuješ čarovat s hlasitostí ještě více, pak přichází na řadu dynamické procesory: kompresory a limitery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Kroměříž

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 1:11 pm    Předmět: Citovat

Již vše funguje tak jak má. Díky za Váš čas a pomoc.

Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karbanatky



Založen: 22.11.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 5:13 pm    Předmět: Citovat

ahoj ja mam zas problem ze ked exportujem cez mixdown stane sa mi to ze nepocujem uplne nic ked to dam prehrat cez winamp ako to?????raz mi to ide raz nie prosim poradte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 7:50 pm    Předmět: Citovat

Pokud se jedná o export z Cubase 4.1, občas exportuje 32 bitové soubory, i když je v mixdown okně zdánlivě nastaveno 16 bitů. Pozná se to i na velikosti souborů. Oprava snad bude brzy.

Hlásí Winamp nějakou chybu? Používá Winamp stejnou zvukovku jako Cubase? Běží v tu chvíli Cubase i Winamp současně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mara



Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2008 10:51 am    Předmět: Stejná chyba, normalizace nevyřeší Citovat

Ahoj, mám stejný problém - když vyexportuji přez audiomixdown do wavu tak je uroven hlasitosti porad nizka, at s tim delam co chci, ikdyz dam normalizovat. Kdyz to prehravam v Cubase ( SX 3.1 ), tak je to treba uz i prebuzeny, ale vysledny export je porad nizky, koukal sem ze vedle hlavni hlasitosti je taky Audition, coz nvm co je, ale to se nehybe at zvysuju norm. hlasitost, davam normalizovat...
Díky za odpoved Smile
Mára
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuba



Založen: 2.6.2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 2:02 pm    Předmět: Citovat

čau, taky jsem se setkal s tímto problémem. Po audio mixdown je výsledný soubor mnohem potišejší než ten samý přehrávaný v cubase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OldCable



Založen: 9.12.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

Tento problem som vyriesil takto. Nahravam to priamo do CD rekordera a mam pokoj. Vsetko je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 6:32 am    Předmět: :-) Citovat

Byly by dobré nějaké screenshoty, ať je vidět nastavení parametrů Exportu audio stop a určitě by taky stálo za to screenshot VST mixeru včetně Master šavle. Osobně by mě ještě zajímalo, jaký je max. Peak v tom výsledném souboru exportovaného audia.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com