Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zákl.deska s chipsetem Intel X38 - ano/ne ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Počítače pro digitální zpracování zvuku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 9:17 pm    Předmět: Zákl.deska s chipsetem Intel X38 - ano/ne ? Citovat

Zdravím.
Chci přestavět PC k lepšímu - poradí někdo, je-li lepší MB s chipsetem INTEL X38 ?? (nyní mám IP35).
Jedná se mě o desku: ASUS P5E3 DeLuxe Wifi-AP/CF/FW/2GL, socket 775/až 1333MHz, DDR3 ...
- k tomu příp. nějaký procesor z řady CORE 2(4), zvukovka EMU 1616M, atd....

Děkuji předem za názor či zkušenosti.

montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 10:55 am    Předmět: Citovat

Z hlediska poměru výkon/cena mi pořád vychází jako nejlepší kombinace relativně ultralevný quad Q6600 s DDR2 1066 pamětí na P35 chipsetu. Zatím jsem neviděl audio projekt, na který by takový stroj výkonem CPU nestačil - volná paměť pro samplery dochází daleko dříve než výkon procesoru, ale to může vyřešit jen 64bit OS.

Hodně ale samozřejmě záleží na tom, jak jsou pro koho důležité finance, jestli se chystá přetaktovávat a jaký výkon od mašiny skutečně potřebuje.

Benchmarky a přetaktovatelnost X38 s DD3 vypadají velice pěkně, osobní zkušenost s takovým systémem zatím ale nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 5:42 pm    Předmět: Citovat

OK.
Mě se spíše jedná o to,že bych použil MB Asus P5K- E nebo Asus 5PK Premium (s IP35) - ty jsou již delší dobu na trhu - anebo již diskutovanou P5E3 (s IX38) - novější typ. O procesoru Q6600 uvažuji každopádně.
Shrnu to - IP35 versus IX38 ? Ceny nejsou rozhodující - spíše také váhám jestli místo Cubase SX přejít do Cubase 4 !?!? a Wisty, protože XP stejně pomalu končí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

Ono jde právě hlavně o ty paměti než o procesor - X38 znamená DDR3 a ty mi stále v porovnání s DDR2 připadají příliš drahé.
Upgrade na Cubase 4 je myslím na místě.
Přechod na Visty mi v této chvíli naopak stále připadá předčasný a neopodstatněný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

OK.
Díky za motivující názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Počítače pro digitální zpracování zvuku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com