Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CUBASE 4 a Battery 3

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dr.placid



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 6:27 pm    Předmět: CUBASE 4 a Battery 3 Citovat

Čus Kjůbejzáci,

po dobrých zkušenostech s produkty H2O, jsem se rozhodl zakoupit C4. Neměl jsem ještě příliš času se plně ponořit do všech tajů této aplikace, ale jedno můžu říci už teď. Dobrý software do doby, než jsem nainstaloval Battery 3. Seká se to, padá to a nevím co s tím. Celé se mi to zdá volako nestabilní. Připouštím, že možnou příčinou je moje neznalost angličtiny a s tím související výklad uživatelkého manuálu. Našel by se tu někdo, s dlouholetými zkušenostmi s využíváním Cubase a poradil mi pár tipů, konkrétně na kombinaci C4 a Battery 3? První problém nastal při instalaci, kdy jsem zcela nepochopil, pokud je aplikace Standalone, zda ji musím takto instalovat. Pokud NE, tak kam přesně instalovat jako VST (pokud ji výhradně využívám přes C4) atd. Bylo by toho víc, ale nejprve chci zjistit, zda tu bude někdo ochotný.....HELP HELP HELP PLS. Předem díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

Standalone verze se instalovat nemusí. Pokud je v plánu Battery používat jen jako VSTi plugin, stačí při instalaci zaškrtnout jen Battery 3 VST plugin a Battery 3 Library. Pak se instalátor ptá, kam se mají nainstalovat hlavní soubory Battery - obvykle C:\Program Files\Native Instruments\Battery 3, což většinou není potřeba měnit. Poté se zeptá, kam nainstalovat knihovnu samplů čili Library, což je obvykle podsložka předchozího adresáře. A pak se zeptá, kam nainstalovat VST plugin a měl by sám nabídnout adresář, který Cubase zaregistrovala na systémové úrovni jako sdílenou složku VST pluginů. Ta se nastavuje v Cubase pod Devices->Plug-in Information->VST 2.x Plug-in Paths, tlačítko Set as Shared Folder. Obvykle se používá složka C:\Program Files\Steinberg\Vstplugins.

Pokud používáš Battery starší verze než 3.04, je jasné, že to bude padat, protože předchozí verze byly plné dost hrozných chyb. Stačí se podívat na changelogy u updatů Battery na native-instruments.com. Taky doporučuji aktualizovat Cubase na současnou verzi 4.1.3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dr.placid



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Když jsem instaloval Battery, tak jsem prakticky postupoval dle tvých instrukcí až na VST plugin, tam mě instalátor nenabídl zápis do složky Steinberg (tak jsem to manuálně změnil). Nyní mám ve složce steinberg 3 podložky: ASIO, Cubase 4 a VSTplugins (Battery3.dll). To je myslím v pořádku. Takže nyní zkusím nastavit sdílení dle tvého doporučení. Co se týče update Battery, 2x jsem zkusil záplaty stáhnout, ale po nějaké době se update (při stahování dat) přerušil. Takže musím to zkoušet dál. Díky za rady, vypadá to, že Cubase asi znáš velmi dobře:-) Nejsi náhodou člověk z týmu poskytující kurzy Cubase? :-) Chystám se k vám, rád bych se naučil pracovat s mixem (což patrně nesouvisí jen s Cubase, ale zvukem jako takovým).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Já osobně kurzy nedělám, neb jednak nejsem příliš pedagogicky nadán a taky je můj čas potřeba na jiné věci a i bez kurzů je ho samozřejmě děsně málo. A taky Cubase, Nuendo i jiné softwary sice dobře znám, ale prací s nimi se neživím (pokud do toho nepočítám zjišťování proč v nich něco někomu nefunguje a technickou podporu vůbec). Když v tom dělám nějaký skutečný projekt, je to pořád jenom moje hobby.
Naše kurzy dělá Petr Kocfelda, výborný zvukař, který používá Cubase jako hlavní software ve svém studiu. On je pro to daleko povolanější osobou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com