Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Not Enough Memory CUBASE SX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 7:35 pm    Předmět: Not Enough Memory CUBASE SX Citovat

Zdravim! Potřebuji poradit s problémem, který mi způsobuje nyní denně velké bolehlavy. Koupil jsem nový počítač. Core2 duo, nejsem odborník přes počítače, ale zdá se, že tento PC je dostatečně výkoný, zvláště porovnám-li to s tím, co jsem používal před tím. Používal jsem na starém počítači Cubase SX a když jsem pracoval s příliš pluginama najednou, přehrávání se dost zasekávalo. S novým počítačem se zdálo, že je vše vyřešené. Staré projekty, které se na starém PC zasekávaly hráli bezvadně plynule. Když však začnu pracovat na novém projektu. Vše jde zdá se jak po másle, žel do té doby než si začnu do Cubase otevírat další a další pluginy. Projekt mi hraje dál bez problému, počítač zdá se stíhá, bez jakéhokoliv problému, ale v jednom okamžiku mi zkrátka už nejde v cubase otevřít leckterý plugin, ať efekt zvláště VST instrument. Prostě dám otevřít a ono nic…. a po sléze se mi často stává, že když chci projekt uložit objeví se hláška, že to uložit nejde, neboť na to není dostatek paměti. Pokud by se Cubase začal postupně zasekávat při otevření více stop a pluginů a nakonec zamrzl, jako se to stávalo na starém počítače, to bych ještě chápal. Ale mě to běží jak hodinky, a najednou z nenadání mě cubase nechce pustit dál pracovat. Prosím poraďte mi někdo. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 12:45 pm    Předmět: Citovat

Jak ono chybové hlášení naznačuje, problém způsobuje nedostatek volného paměťového prostoru pro Cubase (všechny pluginy - kromě VSL - jsou omezeny na adresní prostor hostitelské aplikace) . Na starém počítači jsi narážel na nedostatečný výkon CPU, na novém již CPU na všechno stačí, ale narážíš na nový limit - velikost dostupné paměti.

Nevím kolik paměti máš v počítači. Pokud málo, může pomoci přidání RAM. 32-bitový systém ale pracuje maximálně se 4GB paměťového prostoru, z něhož se ovšem část alokuje pro adresování řadičů a jiného hardware. Proto XP hlásí např. jen 3,25GB dostupné paměti, i když je v počítači 4GB RAM. XP navíc standardně přiděluje 2GB procesům jádra a pouze 2GB user mode procesům (aplikacím). To se dá změnit na 1GB (kernel) a 3GB (user mode) pomocí /3GB přepínače v boot.ini. Paměťový prostor bývá ale navíc fragmentován, takže dostupná souvislá oblast paměti k dispozici pro Cubase nemusí zdaleka odpovídat volné paměti hlášené ve správci úloh.

Pokud je RAM vzhledem k možnostem systému dost, dále pomoci může snížení počtu procesů běžících na pozadí a u VSTi samplerů nastavení většího poměru přímého čtení samplů z disku oproti přednačítání do paměti.

Dalším řešením může být přechod na 64-bitový operační systém a 64-bitovou verzi Cubase spolu s 64-bitovými verzemi pluginů (kterých bohužel zatím není mnoho).

Další možností je rozdělení paměťové zátěže použitím dvou a více spřažených počítačů propojených pomocí VST system link nebo ještě jednodušeji pomocí FX Teleport (http://www.cubase.cz/viewtopic.php?p=474#474).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

Dekuji, zda se, ze prepnuti v boot.ini problem vyresilo, aspon prozatim. Mam RAM 4GB... jinak vasi odpoved jsem si musel nechat prelozit u pocitacoveho odbornika. Ale to je ma chyba... jsem zase o neco chytrejsi. Jeste jednou diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com