Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trhaný záznam AI4 Win7 64 Steinberg MR816X

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PetrC



Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2010 12:17 pm    Předmět: Trhaný záznam AI4 Win7 64 Steinberg MR816X Citovat

Zdravím,
mám problé a už nevím jak to řešit. Mám Steinberga MR 816x a na svém osobním PC (Dell vostro 1510, WIN7-64) mě vše fungovalo bez problému, bohužel v práci mě koupili nový počítač (Dell Studio XPS WINT-64) a mám obrovský problém rozchodit Cubase AI4. Hrozně se i trhá zvuk, jako by byl procesor přetížený a zadrhával se. Když otevřu MR Editor (dodaný přímo k Steinbergu) tak slyším vše tak jak mám slyšet, ale spustím AI4 a je vše špatně. Už jsem dokonce aktualizoval poslední firmware, a taky jsem updatoval Cubase ale výsledek stejný. Prosím o radu, přece jen jsem takový ten samouk - sice hudbě rozumím, zvučím, ale co se techniky týče, vše se učím stylem pokus omyl a není nikdo kdo by mě poradil. Klidně si nechám poradit nějaké publikace v češtině, nebo školení. Díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2010 4:31 pm    Předmět: Citovat

Updaty bych začal, ale jak píšete, to už máte za sebou. Zkuste nastavit vyšší velikost Buffer Size, resp. zvýšit latency. Pokud toto nepomůže, hledal bych problém ve FireWire řadiči a nebo jiné komponentě nového PC. Zkuste napsat přesnější popis – základní desku, chipset, typ procesoru, RAMku, FW řadič... Jaké máte na tom novém počítači Windowsy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrC



Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2010 5:41 pm    Předmět: Citovat

Studio XPS 1640, Intel Core 2 Duo Processor P8700 (2.53GHz,1066MHz,3MB)
Display : Black Leather 16in Truelife 1080p Full HD RGBLED Edge to Edge Display
Camera : Integrated Camera with Facial Recognition Software (Software install, no media)
Memory : 4096MB (2x2048) 1067MHz DDR3 Dual Channel
Hard Drive : 500GB Free Fall Sensor (7200RPM)
Optical Drive : Internal DVD+/-RW (DVD & CD read and write) Slot Load Drive including software(Software install, nomedia)
Battery : Primary 6-cell 56W/HR LI-ION
Graphics : 1GB ATI Radeon HD 4670 graphics card
Wireless : European Dell Wireless 5100 (802.11 a/b/g/n 1X2) 1/2 MiniCard European
Wireless Label (Dell Wireless Cards)- Core 2 Duo
Wireless : Europe Dell Bluetooth 370 Card
Keyboard : Internal Czech Qwertz Keyboard
Operating System : Czech Windows 7 Ultimate SP1 (64Bit OS)
Bluetooth: Europe Dell Bluetooth 370 Card
Audio a reproduktory 7W integrované stereoreproduktory se subwooferem
DVD : Studio XPS 16 Diagnostics and Drivers

Porty, sloty, šasi
Externě přístupné
(2) kompatibilní porty USB 2.0
(1) port kompatibilní s USB 2.0 / e-SATA s technologií PowerShare
15kolíkový videokonektor VGA
Port 1394a kompatibilní s IEEE
Integrovaný síťový konektor 10/100/1000 LAN (RJ45)
Slot pro 54mm kartu Express Card
Port pro displej
Port HDMI
Konektor pro adaptér
Zvukové konektory (2 linkové výstupy, 1 vstup mikrofonu)
Čtečka paměťových karet 8v1 Rozměry a hmotnost
Šířka: 384,9 mm
Výška: 24,1 mm vpředu / 33,95 mm vzadu
Hloubka: 254,6 mm
Hmotnost: standardní 2,91 kg

Ten Buffer jsem již zkoušel, bezvýsledně. Ale pokud zaškrtnu direct monitoring, tak ve sluchátkách to slyším dobře, jenomže záznam je poškubaný. A když ten direct monitoring odškrtnu, tak ve sluchátkách slyším stejné trhání jak na záznamu. Zkusil bych i jiné programy, ale jelikož je to firemní PC, nechci instalovat nic na černo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

Tak na první pohled to nevypadá, že by někde musel být problém. Jen trochu nevím z toho "blíže nespecifikovaného" FW. Vzhledem k tomu, že je to notebook, tak nějaké výměny jednotlivých komponent jsou stejně rady k ničemu. :-/

Zkuste si ke Cubase spustit nějaký Activity Monitor (nebo jak se to ve Windows nazývá) a podívat se, co nestíhá. Může to být RAMka, nemusí stíhat zapisovat disk...

A pokud to jde, pokusil bych se optimalizovat systém pro práci se zvukem. Tedy vypnout šetřiče, samozřejmě firewall, antivirus, všechno, kde systém odpočítává, kdy už může něco spustit (šetřič, vypnout disky, vypnout monitor, atd. – všechno co šetří proud a ubírá výkon; zakázat všechny animace, běžící aplikace na pozadí, atd., atd.).

Ještě mě napadla taková pitomost. Nemáte náhodou někde poblíž karty mobilní telefon? u starších ovladačů pro Mac OS X jsem s touto kartou měl problém, že byla mobilem rušená a dělalo to psí kusy. :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrC



Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2010 9:32 pm    Předmět: Citovat

No já si nemyslím, že by měla být chyba v tom, že nestíhá počítač, už jsem to rozběhal na pomalejších. Spíš mám asi špatný ovladač na firewire, nebo je potřena zaškrtnout nějaké políčko v cubase a nevím které. Firmware mam poslední verzi a všechny ovladače jsou pro win7 64. Jen zkusím ještě přeinstalovat. Při instalaci jsem musel nastavit compatibilitu se starším win a dal jsem tam XP, přeinstaluju to v kompatibilitě pro visty.

Je tu někdo, komu to běží ve windows 7 64bit bez problémů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1956

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 8:31 am    Předmět: Citovat

Osobně bych to nejspíš svedl na ten FW řadič, ale fakt nevím. Zkuste udělat ten test zatížení, ten nám aspoň něco řekne. Na Windows 7 64-bit Cubase s MR 816CSX běhá bez problémů. Už jsem takovou instalaci viděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
carolco



Založen: 24.2.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 5:23 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, nevím jestli jste už problém vyřešil, ale mně osobně na DELLu Inspiron (později Studio) nikdy nejela normálně žádná Firewire zvuková karta. Většinou to bylo vzájemnou nekompatibilitou, kterou ani Dell ani výrobce zv.karty nechtěl řešit. Každopádně zkuste vyměnit driver FW portu: Win7
-Start-pravé tl. myši Tento počítač-Spravovat-Správce zařízení-Hostitelské řadiče sběrnice IEEE1394-pr.tl myši nad aktualním řadičem-aktualizivat ovladač-vyhledat ovladač v počítači-vyhledat ovladač ze seznamu-a vyberte řadič který bude mít v závorce "zastaralé".

Nyní byste měl mít nějaký rozdíl bez restartu.Pokudani toto nepomůže, pak nevím...l
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1187
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt červenec 22, 2010 6:57 am    Předmět: :-) Citovat

FW kartu do slotu. S NTB bývají problémy co se integrovaných FW karet týče.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com