Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HALION ONE
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST instrumenty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavol Filo



Založen: 2.7.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt srpen 12, 2010 11:38 pm    Předmět: HALION ONE Citovat

Mám Cubase 4 LE. Chcem sa spýtať, či na Halion One je možné nahrať nové zvuky. Na ich stránke je VST Sound Collection, ale nejde to. A ešte dajú sa v Halion One používať MIDI zvuky, napr. GM? Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 8:46 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
vlastní zvuky do HALion One nahrát nelze, není to sampler. Lze použít další zvukové knihovny od firmy Steinberg a nebo zvukové knihovny jiných výrobců.

Pojem "MIDI zvuky" je nesmysl, nic takového neexistuje. MIDI jsou pouze události (data) a zvuky jako takové jsou tvořeny až v tónovém generátoru, což je třeba HALion One. Pokud byste chtěl použít GM standard, musel by nějaký tónový generátor tomuto standardu vyhovovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 8:54 am    Předmět: :-) Citovat

Ale dlužno dodat, že HALion One GM sadou disponuje.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 9:19 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
ano, všechny zvuky obsažené v GM sadě jsou i součástí HALion One. Ale že by byly zvuky i podle normy seřazené? Že by bylo možné načíst celou GM zvukovou sadu najednou a pak vysílat pouze MIDI událost Program Change, jak to má v GM standardu být? O tom tedy nevím. A pokud to takhle není, pak to nemá smysl používat jako zvukový modul pro programování GM kompatibilních songů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 8:34 pm    Předmět: :-) Citovat

OK - já netestoval, vyšel jsem ze základních informací na Steinberg.net Wink Myslím, že "Standard MIDI files can be imported and played directly using HALion ONE’s GM sound set by simply dragging a MIDI file into Cubase." mě zcela opravňuje k výše uvedené poznámce Laughing

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 9:03 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
tak to jo, takhle to funguje. Přiřadí zvuky podle rozdělení v GM. Ale opačně – tedy tvořit GM kompatibilní skladby – nejde (pokud vím). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 10:00 am    Předmět: :-) Citovat

Martine - teď se vyjádři srozumitelně. "Tvořit GM kompatibilní skladby" samozřejmě přeci jde - MIDI se tvoří v sekvenceru (zde Cubase) a je jim zcela jedno, co je navěšeno na MIDI OUT. GM kompatibilní skladba je každá taková, jejíž MIDI data zachovávají určitou šablonu a obsahují nezbytně nutná data (včetně třeba SysEx) dle GM standardu.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 5:53 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
jasně, omlouvám se, nevyjádřil jsem se dobře. Samozřejmě lze v Cubase tvořit GM kompatibilní skladby! Ale, pokud je použit jako tónový generátor HALion One, nepřiřazuje automaticky k jednotlivým programům zvuku (MIDI událost Program Change) příslušný zvuk. Navíc, HALion One není ani multi-timbrální. A v samotné Instrument stopě, neexistuje MIDI Channel.

Takže sice lze tvořit GM kompatibilní songy, ale číslo programu zvuku nijak nesouvisí s tím, co ve skutečnosti bude pomocí HALion One přehráváno. Pokud nastavíme číslo zvuku třeba 10 (Music Box) a přímo v HALion One zvolíme zvuk Grand Piano, bude při tvorbě znít Grand Piano. Pochopitelně, na GM tónovém generátoru pak bude znít ten Music Box.

Navíc kvůli té absenci parametru MIDI Channel v Instrument stopě, by asi stejně bylo vhodné všechna MIDI data na závěr programování skladby převést do MIDI stop a jednotlivým stopám přiřadit příslušné MIDI kanály.

Takže souhlasí, v Cubase, jako takové, lze tvořit plnohodnotné GM kompatibilní skladby, ale HALion One (!!!) není GM kompatibilní tónový generátor.

Souhlas? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 8:27 am    Předmět: :-) Citovat

Ah soo - no to nevím, já ho dosud nezkoušel a ani se zatím nechystám Wink nicméně mám opět jednu poznámku, která se týká Instrument Stopy - tu přece vůbec není nutné použít a dokonce mi v případě práce s vyloženě MIDI projektem přijde příhodnější "klasický" způsob MIDI stopa + VSTi slot.

Kupodivu zjišťuji, že se zřejmě instaluje separé (čili nemám ho v počítači), ale stejně - pokud není multitimbrální, jak by mohl přehrávat standardní MIDI soubory? Rolling Eyes

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 8:31 am    Předmět: Citovat

Naprostý souhlas, pro programování GM kompatibilních skladeb je lepší používat klasicky MIDI stopu + VST slot.

HALion One fakt není multi-timbrál. MIDI soubory přehrává tak, že při importu MIDI dat do Cubase můžeš zvolit, zda se mají data naimportovat do klasických MIDI stop (a pak tedy Cubase nepřehrává žádné zvuky, protože nejsou přiřazené) a nebo do Instrument stop. Pokud zvolíš Instrument stopu, pak se na každou jednu stopu naimportuje jeden HALion One. Každý MIDI kanál má svou vlastní Instrument stopu. Není to tedy řešené přes MIDI stopy + VSTi slot, ale takto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 12:45 pm    Předmět: :-) Citovat

OK. Protože mě HALion ONE vůbec nezajímá, beru jako fakt info, že není multitimbrální. Protože bych ho musel instalovat, nebudu si ověřovat některé věci, které se mi pořád nezdají Wink

Každopádně už si tady povídáme jen mezi sebou, přičemž principielní problematika je nám zjevně jasná, čili akorát mrháme čas Laughing

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 1:52 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ale zase jsme se oba něco nového dozvěděli, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 3:18 pm    Předmět: :-) Citovat

Wink
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hotsteel



Založen: 30.11.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 11:04 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
jestli to nevadí, vetřu se vám do diskuse. Taky se pokouším vytvořit stopu bicích pomocí Halionu a on stále vzdoruje hláškou HALionOne:Cannot Find or Load Preset "Rock Drum Kit"!
Kde mám hledat chybu. Díky Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 2:32 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
mám poslední update Cubase 5.5.2, ale sadu "Rock Drum Kit" jsem tam nenašel. K dispozici vidím pouze "Rock Standard Kit 1" a "Rock Standard Kit 2".

Jinak asi bych hledal problém v nainstalované zvukové knihovně. Zdá se, že není kompletní. Zkusil bych jí přeinstalovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST instrumenty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com