Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém se spuštěním
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 3:24 pm    Předmět: Problém se spuštěním Citovat

Ahoj, prosím o radu. Před měsíce jsem si koupil zvukovou kartu Lexicon Alpha. K ní jsem dostal na CD Cubase LE4. Před tím měsícem jsem program nainstaloval, registroval a spustil, vše v pořádku. Poté jsem do PC nainstaloval program nuendo, který šel také spustit a ještě jde. Ovšem když teď chci spustit zmíněný Cubase LE 4, tak mi jen na setinu problikne úvodní logo a dále nic. Program se nespustí. Myslel jsem že je to způsobené tím Nuendem, tak jsem ho odinstaloval, odinstaloval jsem i CUbase a znova teď nainstaloval, ale je všechno při starém, jen problikne to logo a nic, ani žádná chybová hláška, prostě nic. Nemůžete mi poradit co v tom může být? Jinak mám systém Windows Vista. Děkuju moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 5:01 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
pro Windows Vista určitě stáhněte poslední update Cubase LE 4.1.3.

Jak to vypadá s licencemi? Cubase LE 4 máte jako Soft-eLicenser a Nuendo (jak jinak?) jako USB licenci? A nebo máte i LE4 jako licenci? Pokud ano, mmáte to obojí na jednom klíči? Nuendo jste měl jako zkušební verzi?

Zkusil bych reset Cubase, jen pozor, budete muset smazat/přejmenovat i složku Nuendo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 5:46 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
pro Windows Vista určitě stáhněte poslední update Cubase LE 4.1.3.

Jak to vypadá s licencemi? Cubase LE 4 máte jako Soft-eLicenser a Nuendo (jak jinak?) jako USB licenci? A nebo máte i LE4 jako licenci? Pokud ano, mmáte to obojí na jednom klíči? Nuendo jste měl jako zkušební verzi?

Zkusil bych reset Cubase, jen pozor, budete muset smazat/přejmenovat i složku Nuendo.


Mám pocit že bude nějaký problém s licencí. Stáhl jsem update jak na Cubase, tak eLicenser, ale vždy když spustím ten cubase, tak mi spadne když se dole pod logem objeví "initialising LCC" a když otevřu eLicenser, tak je prázdný, nikde žádná položka a všechny odkazy jsou odbarvené "neaktivní".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 5:49 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
také si myslím, že bude nějaký problém s licencemi. Proto jsem se ptal, jak máte ty licence řešené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 5:56 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
také si myslím, že bude nějaký problém s licencemi. Proto jsem se ptal, jak máte ty licence řešené.


Taky zdravím,
no u Nuenda abych řekl pravdu nevím, to mi instaloval kolega, ale Nuendo už v PC nemám. A u Cubase to mám jako Soft-eLicenser.
A dodám, že ten reset vůbec žádná změna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 6:59 pm    Předmět: Citovat

Chtělo by to informace o té licenci Nuenda zjistit. Ono i když tam není, mohly po něm zůstat soubory, které se týkají právě eLicenseru. Ten si i po odinstalování informace o licencích drží. Musely by se kompletně vymazat v Preferencích a registrech.

Máte tedy k Nuendo klíč? Byla to zkušební verze? Nebo jaká verze Nuendo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 7:11 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Chtělo by to informace o té licenci Nuenda zjistit. Ono i když tam není, mohly po něm zůstat soubory, které se týkají právě eLicenseru. Ten si i po odinstalování informace o licencích drží. Musely by se kompletně vymazat v Preferencích a registrech.

Máte tedy k Nuendo klíč? Byla to zkušební verze? Nebo jaká verze Nuendo?


CO se týče nuenda, tak to byla nějaká osekaná verze, ale abych řekl pravdu ani nevím, já to spustil jednou a poté už ne. Žádnou licenci jsem si k tomu nekupoval, tak opravdu nevím. Mně ani tak nejde o to nuendo, jako o ten Cubase, nebo ono to nějak souvisí? I když jsem reinstaloval Cubase, updatovat atd. tak by se měly přepsat registry a knihovny ne? Nebo já nevím. Každopádně to nechápu, už jsem dělal x věcí a pořád nic. Nechápu zbytečnou složitost té licence. Člověk má originální software a kvůli zbytečné provázanosti licencí ho ani nemůže spustit. :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 7:37 pm    Předmět: Citovat

Nu, právě, že jsou ty licence provázané, protože to spravuje jedna aplikace. Při reinstalaci se registry nemažou, to byste musel reinstalovat celé Windows. Měl jste k tomu Nuendo USB klíč? Zkušební verze není nijak osekaná, má časově omezenou licenci. První oficiální zkušební verze je až současné Nuendo 5.

Řeknu to narovinu - pokud to Nuendo bylo cracknuté, tak originální licence mají problém, pokud je k tomu nějaký crack. Buď vše originál a nebo vše crack (raději to první). Wink Nechci tady vyvolávat nějaké emoce, jen přemýšlím, kde by mohl být problém. Jak jsem psal, samotná reinstalace eLicenseru nemusí stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 7:44 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Nu, právě, že jsou ty licence provázané, protože to spravuje jedna aplikace. Při reinstalaci se registry nemažou, to byste musel reinstalovat celé Windows. Měl jste k tomu Nuendo USB klíč? Zkušební verze není nijak osekaná, má časově omezenou licenci. První oficiální zkušební verze je až současné Nuendo 5.

Řeknu to narovinu - pokud to Nuendo bylo cracknuté, tak originální licence mají problém, pokud je k tomu nějaký crack. Buď vše originál a nebo vše crack (raději to první). Wink Nechci tady vyvolávat nějaké emoce, jen přemýšlím, kde by mohl být problém. Jak jsem psal, samotná reinstalace eLicenseru nemusí stačit.


S tím Nuendem to asi tak bude že to bylo cracknuté, mně to instaloval kolega na notebook a já si k tomu žádnou licenci nekupoval. Já sám ty cracknuté softy nemám moc rád, ale jak říkám, to Nuendo asi bylo no. Nicméně stejně jsem ho zapnul jen jednou a už ho nemám a ani nechci. Každopádně co teď? REinstal systému, to asi nemůžu bohužel akceptovat. Mám se spíš smířit s tím že Cubase zkrátka u mně nepojede?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 7:58 pm    Předmět: Citovat

Zkuste takto:
1. at first please uninstall the Syncrosoft LC, to do that, go to the Start menu in Windows -> Control Panel > Programs and Features and remove the Syncrosoft License Control Center entry.

2. to ensure that no remains of the installation interfere in the future, please delete the folder 'Syncrosoft' from your Windows system partition in the 'Program Files' folder

3. what is not uninstalled is the soft-eLicenser file itself, to delete it, please navigate into this location:

C:\ProgramData\Syncrosoft (and delete the whole folder 'Syncrosoft')

-> This 'ProgramData' - folder is usually a hidden system folder, you may need to adjust the Windows folder options to make it visible. Skip this step if the 'Syncrosoft' folder can not be found in: C:\ProgramData\ !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 8:24 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zkuste takto:
1. at first please uninstall the Syncrosoft LC, to do that, go to the Start menu in Windows -> Control Panel > Programs and Features and remove the Syncrosoft License Control Center entry.

2. to ensure that no remains of the installation interfere in the future, please delete the folder 'Syncrosoft' from your Windows system partition in the 'Program Files' folder

3. what is not uninstalled is the soft-eLicenser file itself, to delete it, please navigate into this location:

C:\ProgramData\Syncrosoft (and delete the whole folder 'Syncrosoft')

-> This 'ProgramData' - folder is usually a hidden system folder, you may need to adjust the Windows folder options to make it visible. Skip this step if the 'Syncrosoft' folder can not be found in: C:\ProgramData\ !


Tak bohužel musím konstatovat, že ani to nepomohlo. Odstranil jsem ten elicenser, zkusil spustit cubase a nic... Odinstaloval jsem tedy cubase, znova nainstaloval, updatovat jak cubase, tak i ten licenser a stále stejné. Nedá se nic dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 9:32 pm    Předmět: :-) Citovat

Zřejmě zbyly nějaké informace v registrech, zkusil bych pročistit (CCleaner apod.), ale silně se obávám, že reinstall OS bude jediným východiskem (Martine - je nějaká možnost natáhnout si do eLC klíče zpět licence, když by došlo k jejich vymazání z něj?).

Control Panel eLC by měl zobrazit všechny licence na něm uložené; pokud tam nejsou, je třeba je tam nějak dostat zpět. Jinak Cubase nenastartuje; pak by ale ani reinstalovat OS nemělo smysl.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 8:24 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
jasně, taková možnost je. Pokud by došlo ke smazání, pomůže u Soft-eLicencí tzv. "Reactivation". Byl by to stejný proces, jako kdybyste chtěl přenést licenci na jiný počítač. Je to přímo na stránkách Steinberg, oficiální proces. Jen je potřeba, být na stránkách MySteinberg zaregistrovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 10:20 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
jasně, taková možnost je. Pokud by došlo ke smazání, pomůže u Soft-eLicencí tzv. "Reactivation". Byl by to stejný proces, jako kdybyste chtěl přenést licenci na jiný počítač. Je to přímo na stránkách Steinberg, oficiální proces. Jen je potřeba, být na stránkách MySteinberg zaregistrovaný.


Zdravím, ještě to vyzkouším během dne. Každopádně díky že mi pomáháte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave



Založen: 6.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so leden 08, 2011 12:18 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
jasně, taková možnost je. Pokud by došlo ke smazání, pomůže u Soft-eLicencí tzv. "Reactivation". Byl by to stejný proces, jako kdybyste chtěl přenést licenci na jiný počítač. Je to přímo na stránkách Steinberg, oficiální proces. Jen je potřeba, být na stránkách MySteinberg zaregistrovaný.


V tom Reactivation je problém že to chce po mně "New Soft-eLicenser Number" a to číslo by mělo být v tom eLicenseru, ale ten mám prázdný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com