Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Soft eLicenser problém
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 8:42 am    Předmět: Soft eLicenser problém Citovat

Zdravím všechny,

koupil jsem si zvuk. kartu Lexicon Alpha a pokusil se nainstalovat na své Win 7 pro 32b přiložený soft Cubase LE 4.

Nainstaloval, podle návodu na stránkách Steinberg jsem se zaregistroval na Mysteinberg a tím jsem vlastně s funkční instalací skončil.

Soft eLicenser (LCC) odmítá připustit, že by v počítači byl Cubase. Na stránkách Steinbergu musím zadat číslo, které mi aloe LCC neposkytuje.

Abych to zkrátil - hledal jsem na netu, instaloval a odinstalovával Cubase i eLicenser (nejnovější staženou verzi) , prožill tak krásný večer, ale stále nic. LCC Cubase prostě nevidí. Nakonec jsem odinstaloval ZNOVU vše a začal eLicenserem. Důležitá bude asi hláška v závěru instalace: Program Protected Object Server přestal pracovat. Zkoušel jsem různé návody z netu i z cubase.cz, ale nic.

Děkuji za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 9:07 am    Předmět: Citovat

Taky zdravím,

musíte spustit eLicenser a po stisknutí tlačítka "Enter Activation Code" zadat aktivační kód, díky němuž se Vám stáhne licence na Váš harddisk. Udělal jste to? Je licence pro Cubase LE 4 vidět v pravém okně v eLicenseru? Číslo, které je potřeba zadat při registraci na MySteinberg, se nachází naopak v levém okně eLicenseru. Měl byste tam mít dvě položky: obrázek klíčů (My Licenses) a obrázek harddisku (Soft-eLicenser), u nejž je uvedeno číslo Vašeho softwarového eLicenseru. Máte to tak?

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 9:37 am    Předmět: Citovat

Activation code získám na MySteinberg po zadání Soft-eLicenser number, které v eLicenseru nemám. V eLicenser Control Center mám vlevo modrý proužek My Licenses - All Available Licenses (nic se nedá rozkliknout) a vpravo vůbec nic. Na mysteinberg nemám tedy co zadat a nedostanu Activation code atd.

Mimochodem na nervy legálních zákazníků super - na hackery prý úplně na houby... Smile

Ale děkuji za snahu pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 9:47 am    Předmět: Citovat

Právě jsem opět doinstaloval Cubase a po spuštění hlásí: Application 'Cubase LE 4.0' has caused the following error:

DCOM connection to program 'Synsopos.exe' failed.
Error:Nespecifikovaná chyba

Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
zkuste vypnout antivir a firewall. Možná brání v komunikaci se serverem Steinberg. Nemáte nainstalované nějaké "čističe" registrů?

Máte nainstalovanou opravdu poslední verzi aplikace eLCC?

Mohl byste přiložit obrázek, jak Váš eLCC po spuštění vypadá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:36 am    Předmět: Citovat

Antivir i firewall vypnuty. Cubase stejná hláška. Vytvořil jsem screenshot eLicenseru (opravdu poslední verze), ale pod příspěvkem nemám "vložit". Asi jsem už mimo. Jak vložit do příspěvku obrázek?

Dík


Naposledy upravil bilbo dne po únor 07, 2011 11:40 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:39 am    Předmět: Citovat

Obrázek asi musíte dát někam na jiný server a pak na něj odkázat. Viz zde.[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:45 am    Předmět: Citovat

OK, tak asi takhle:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:50 am    Předmět: Citovat

A ještě jednou – ta verze eLCC, je poslední? Zkuste pro jistotu updatovat i Cubase LE4 na poslední verzi.

Mimochodem, ochrana není pro hackery k ničemu. Poslední úspěšně cracklá verze Cubase je Cubase SX3. Cubase 4 – není cracklá; CUbase 5 – není cracklá; Cubase 6 – není cracklá (ta je ovšem velmi mladá). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 12:08 pm    Předmět: Citovat

No, ty cracklé verze tedy nemám zmapované Wink Myslel jsem to tak, že to je od Steinbergu nepěkné, že musím prožívat takové nepříjemnosti, aby někdo nekradl. Ty další verze asi nejsou cracklé, protože se to nikomu nevyplatí dělat, když většině stačí verze 3 Smile

Ale to není diskuse, do které se tu chci pouštět. Budu Vám vděčný, když mi nějak pomůžete zprovoznit LE 4.


Verze LCC je opravdu poslední (čerstvě opakovaně stažená), Cubase aktualizováno na 4.1.2.851 a nainstalován i hotfix 4.1.3.853_hotfix (vše ze stránek Steinbergu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 12:14 pm    Předmět: Citovat

Aha, podle obrázku to vypadá, že softwarový eLicenser (jenž by měl být spojen s Vaším HDD) opravdu nebyl během instalace vytvořen. Na nějakém fóru jsem však myslím našel řešení Vašeho problému:

Program installation does not create a Soft-eLicenser

Under certain circumstances it may happen that after the installation of a Soft-eLicenser (SeL) based product no SeL can be found. That means that the activation code which you received with the product or via MySteinberg cannot be used.

This might have been caused by the "Data Execution Prevention" (DEP) used in Windows Vista and Windows XP. On both operating systems you can find the setting here:

Control Panel -> System -> Advanced System Settings -> Advanced -> Performance: Settings -> Data Execution Prevention

The Windows default setting is limited to "essential Windows programs and services only". If however DEP is enabled for "all programs and services" the following error message can appear during the installation or during accessing an existing SeL:

"Syncrosoft Protected Object Server has stopped working"

If the DEP setting is intended to be this way, then the file "Synsopos.exe" has to be added as an exception. Usually you can find this file here:
[System partition]:\Program Files\Syncrosoft or eLicenser\POS\

Now, the re-installation of the SeL product should create a Soft-eLicenser and loading a previously working program including the access to an exisiting SeL should just work fine again.


Buď tedy nastavte DEP pouze pro systémové programy a služby, anebo zadejte výjimku, aby se DEP nepoužívalo pro aplikaci "Synsopos.exe". A pak ještě jednou přeinstalujte eLicenser.

--
Mila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 12:22 pm    Předmět: Citovat

Tady je kdyžtak odkaz na původní diskuzi na fóru Recording Review: http://forum.recordingreview.com/f23/cubase-le-4-syncrosoft-15945
--
Mila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

Tak polovina problému je díky Vám vyřešena tím návodem. Tedy podařilo se mi zadat aktivační kód a LCC teď už Cubase vidí, ale Cubase stále trucuje:

Application 'Cubase LE 4.0' has caused the following error:

DCOM connection to program 'Synsopos.exe' failed.
Error:Nespecifikovaná chyba
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Did you insert the original LE4 dvd in the drive before you launched the update like the directions say? It asks if you want to install the Halion files, you need to press 'install'. This is all I can think of off the top of my head...
(http://www.cubase.net/phpbb2/viewtopic.php?t=91448)

http://forum.cubase.net/phpbb2/viewtopic.php?t=11273&view=next&sid=ba544afde00c621951dbee953836c0ac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bilbo



Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 1:28 pm    Předmět: Citovat

No, během té aktualizace se mě to na Halion zeptalo. Zadal jsem cestu k instal. CD od Lexiconu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com