Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přetočení fází

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bobek51



Založen: 22.12.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 7:47 pm    Předmět: Přetočení fází Citovat

Dobrý den, jsem technický antitalent a nevím si rady s jednou věcí, nahrávali jsme jednu skladbu a bohužel jsem k dispozici neměla svůj PC a až zpětně jsem zjistila, že na tom půjčeném bylo v Cubasu nastavené nějaké demo na driveru či co, a každý určitý časový úsek mi to do té nahrávky píplo, je to dost otravné, potřebuju to na přijímačky a bohužel není možnost to nahrát znovu. Někdo mi řekl, že to jde odstranit přetočením fází, ale opět nevím totálně o co jde. Nemohl by mi to nějaký expert odstranit?
Zde je ta nahrávka:
http://uloz.to/xSnQxsKs/audio-02-01-audio-audio-02-mp3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 10:06 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
otočení fáze by mohlo zafungovat, ale pouze v případě, že byste měla to pípnutí někde samostatně.

Otočení fáze vychází ze základů fyziky: interference vlnění. Pustíte spolu dva naprosto stejné signály, které mají otočenou fázi. Signály se mezi sebou odečtou a vznikne nula, tedy ticho. V ideálních podmínkách.

Řešení, které mne napadá: najít frekvenci na EQ a zkusit tuto frekvenci potlačit. Ale po poslechu – toto nepůjde. Jedná se o obdélníkový signál, tedy spousta harmonických.

Zkusit vystříhat... A nebo nějaký "odšumovač" (http://www.izotope.com/products/audio/rx/) by si s tím mohl poradit.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bobek51



Založen: 22.12.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 10:57 pm    Předmět: Citovat

No já mám samostatně to pípnutí úplně na konci, schválně kvůli tomu dané... ani tak to nepůjde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 8:45 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
no, zkusit to samozřejmě můžete. Wink Ale pokud jsem to dobře slyšel, tak to "pípnutí" úplně umlčí původní signál. Není to tak, že by ten signál pouze přehlušilo. Takže namísto popnutí bude v daném místě absolutní ticho. Což bude úplně stejně nepříjemné a jasně slyšitelné. Osobně bych to fakt zkusil vystřihnout. I to bude asi slyšet, ale asi nejméně.

Přetočtení fáze:
- Okopírujte signál do nové stopy.
- Nastavte pípnutí v 2. stopě přesně (na ms, to je důležité)!!! Na stejné místo jako ve stopě 1.
- kliknéte v Mixu na otočení fáze
http://media.soundonsound.com/sos/may09/images/Cubase_06_InputPhase.jpg
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bobek51



Založen: 22.12.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út prosinec 31, 2013 11:13 am    Předmět: Citovat

Tak když jsem zkoušela přetočit ty fáze, tak se to pípnutí jen ztišilo. Tak jsem to vystříhala a ty díry tam prakticky vůbec nejsou poznat, je to super. Díky za pomoc. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com