Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s 16ti vstupy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eisi



Založen: 30.12.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 11:57 pm    Předmět: Problém s 16ti vstupy Citovat

Zdravím,
Mám 8mi vstupovou zvukovku M audio project mix... a 24Vstupový analogový mixpult a preump M-Audio Octane... Chtěl bych dostat do cubase zvuky z mikrofonů do cubase.... Při nahrávání mi nahrává jen 8 stop a to jasou stopy z mixu přímo do zvukovky... takže asi vůbec nevyužívám preump... a nahrává mi to tak že mi to těch 8 stop nadabluje.. takže mám 16stop nahraných, ale 8 stop je ještě jednou nahraných... nevím si rady jak to pozapojovat do Mixu.... Problém je asi v preumpu.. mám ho asi patně propojený s mixpultem.. kdyby někdo věděl.. Byl bych rád.. Díky za odpověd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt březen 07, 2013 7:35 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
především záleží, jak máte zapojené ty preampy. Jak máte vyvedené kabely z Octane ven?

Pokud by měl digitální ADAT výstupy, pak by se Ovtane zapojil ADAT Out do Project Mix ADAT In a projectMix by pak viděl tyto vstupy jako 9 až 16. Ale pokud jsem si dobře našel, tak Octane nemá ADAT. Nelze jej tedy zapojit do digitálu. Musíte jej zapojit jen analogově. A ProjectMix má jen 8 analogových vstupů

Pokud by se Vám to podařilo zapojit jinak (tedy přes digitál), tak potom v Cubase otevřete Devices > VST Connections, záložku Inputs a zde kliknete na Add Buss, přidáte 8 mono sběrnic a nastavíte, že tyto sběrnice berou signál z ADAT vstupů ProjectMixu 1 až 8.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eisi



Založen: 30.12.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt březen 07, 2013 11:50 am    Předmět: Citovat

Ano chápu.... ale studio které vlastním, měl předemnou majitel kterému normálně fungovalo 16 vstupů a preump využíval k dalším 8 vstupů... Jde o to že mám asi špatně zaplé jacky ze zvukovky do mixu a z preumpu do mixu... Do první 8mičky mám dát jacky ze zvukovky a do další jacky z preumpu? nebo to mám dát ob.... nastavení v cubase mám dobře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt březen 07, 2013 5:41 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
nemohu si pomoci, ještě jednou jsem to kontroloval a ProjectMix má prostě jen 8 analogových vstupů (ačkoliv má 16 Input konektorů). 1. vstup sdílí buď XLR (mikrofon) nebo jack (linka). Lze teoreticky (asi) připojit obojí, ale signál bude nahráván vždy jen z jednoho z těchto vstupů. Buď mikrofon nebo linka.

Jediná možnost, jak přidat další kanály (abyste je mohl nahrávat skutečně všechny současně), je pomocí digitálního ADAT.

Pokud od majitele zjistíte, jak mu to chodilo (pokud mu to opravdu chodilo), tak dejte vědět, to by mě fakt zajímalo. Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eisi



Založen: 30.12.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá březen 08, 2013 1:42 pm    Předmět: Citovat

Jde o to že on použival preump octane jako další vstpy pro mic.... a ten preump slouží jako převodník a je spojený se zvukovkou přes kabel Word Clock... Snad to nějak vyřeším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá březen 08, 2013 2:03 pm    Předmět: Citovat

Word Clock slouží pouze pro časovou synchronizaci, tedy aby preamp byl v časové synchronizaci s Project Mixem. Ale Word Clock nepřenáší zvuková data.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eisi



Založen: 30.12.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá březen 08, 2013 4:09 pm    Předmět: Citovat

jo tak sry... je to zapojeno i přes adat.. ale neumíme zjistit tu cestu v Cubase
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá březen 08, 2013 7:20 pm    Předmět: Citovat

Áha, tak jsme zpět na začátku.

V Cubase otevřete Devices > VST Connections, záložku Inputs a zde klikněte na Add Buss, přidáte 8 mono sběrnic a v posledním sloupečku nastavíte, že tyto sběrnice berou signál z ADAT vstupů ProjectMixu 1 až 8.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 8:56 am    Předmět: :-) Citovat

Nojo - perpetuum mobile holt neexistuje ani v muzice Laughing

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com