Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

problem se zvukem na pozadi Cubase

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gepadre



Založen: 23.6.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 4:17 pm    Předmět: problem se zvukem na pozadi Cubase Citovat

Promim poradte!
V Cubase delam od nepameti. V posledni dobe jsem presel z 5 na 8 a objevil se mi takovy problem. Kdyz mam spustenou Cubase, tak mi nefunguje zvuk u vsech ostatnich programu (winamp, chrome a dalsi...). Resp. zvuk jede jen z repracku notebooku a ne z ext zvukovky. Nechce se mi jet v modu "release driver wnen application in background, to je strasne otravny.
Zvukovkou a ovladacem to asi nebude, zkousel jsem to na nekolika ruznych.
Nejsem zacatecnik, ale tohle me fakt dostalo a nedokazu to ani vygooglovat Smile

diky moc!

R.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 4:50 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
jedná se o známou věc, která je v acubase už od "pravěku" a byla i v Cubase 5. Wink

Otevřete menu Devices > Device Setup a tam klikněte na VST Audio System. Vpravo najoře pod volnou ASIO ovladače najdete zaškrtávací políčko "Release driver when application is in background". Pokud je toto políčko aktivní (zaškrtnuté), Cubase uvlní ovladač, jakmile bude navrchu jiná aplikace. A tato jiná aplikace pak může ovladač zvuku použít. To ale znamneá, že pokud se na popředí dostane jiná aplikace, zastaví se přehrávání v Cubase.

Pokud políčko NENÍ aktivní (nezaškrtnuté), Cubase si bude vždy držet ovladač pro sebe a nepustí jej aplikaci, která je na vrchu. Přehrávání bude pokračovat, i když Cubase bude v pozadí.

Vy požadujete tu první variantu, tedy pokíčko aktivujte.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 4:52 pm    Předmět: Citovat

Aha... Tak druhou variantou je, nepoužívat v ostatních aplikacích ASIO driver, ale používat třeba WDM driver nebo DirectX (nebo jak se to ve Windows jmenuje).

ASIO driver může být obvykle využíván pouze jednou jedinou aplikací. Jsou výjimky, pokud je ASI ovladač tzv. "Multiclient", pak umí jeden ASIO ovladač fungovat ve vícero aplikacích současně. Ale to je spíš výjimka.

Žádná změna v tomto směru od Cubase 5 ke Cubase 8 neproběhla. Je to na straně tvůrců ovladačů zvukových karet.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gepadre



Založen: 23.6.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 5:28 pm    Předmět: Citovat

No predchozi verze, ktere jsem mel mi to nikdy nedelaly, stalo se to az v okamziku, kdy jsem nainstaloval 8micku. Bezne jsem mel spustenou cubase a vedle toho treba vegas video a prepinal se mezi nima a zvuk sel normalne z ext. zvukove karty.
Kazdopadne diky za odpoved Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepadre



Založen: 23.6.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 5:36 pm    Předmět: Citovat

no jeste me napada, ze ve stejne dobe jsem presel na win8. to by taky mohlo neco delat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 5:59 pm    Předmět: Citovat

Ano, to by mohl nýt rozdíl. Windows 8 používají jiné ovladače. Mají nějaký svůj LowLatency Driver. Jaký ovladač používáte v té Premiere?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gepadre



Založen: 23.6.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 10:06 am    Předmět: Citovat

mivam tam nastaveny Microsoft sound mapper, stejne jako ve winampu atd..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 11:57 am    Předmět: Citovat

Microsoft Sound Mapper není ve skutečnosti ovladač, ale vlastně jen virtuální zvukové zařízení, které je nainstalováno spolu s Windows. Jde tedy o to, na jaký skutečný driver je toto virtuální zvukové zařízení připojeno. A v tom může být právě problém.

Ale omlouvám se, nejsem uživatelem Windows, nevím, kde toto zjistit, případně změnit.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gepadre



Založen: 23.6.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 2:46 pm    Předmět: Citovat

no, nejak to vyresim, kazdopadne dekuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 9:50 am    Předmět: :-) Citovat

Teoreticky se stačí s daným chováním sžít a nebrat to jako problém. Osobně preferuji nezatěžovat zvukovku různými zdroji, četnost případných problémů rapidně vzrůstá.
Zvukovka na muziku by se měla používat jen na muziku a zvukovka na multimédia na všechen zbytek. Samozřejmě to bude chtít nějaký další HW okolo, pokud bude potřeba slyšet zvuk na jedněch repro, ale to k tomu prostě patří Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
gepadre



Založen: 23.6.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 10:10 am    Předmět: Citovat

Ano, presne tak.
Jeden kabel od interni zvukovky do mixu to pohodlne resi.
Jeste jsem nasel nejaky reseni multi client asio, ale to mi pripada jako zbytecny zanaseni systemu.
Kazdopadne jsem uplne v soku, ze jsem se s tim problemem nikdy nesetkal. V Cubase pracuju od roku 98, mel jsem spoustu ruznych zvukovek, pocitacu, systemu...
Divnyyyyyyy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 10:20 am    Předmět: Citovat

Ano, multiclient ASIO je to, o čem jsem psal. Ale buď to poskytuje přímo výrobce zvukové karty a nebo je to jen nějaké SW řešení, a pak je tomspíš simulace ASIO a přidává to do systému zpoždění, může to být i nestabilní, atd.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 7:05 pm    Předmět: :-) Citovat

Fakt je ale ten, že W8 mají zřejmě více nebo méně přepracovaný přístup ke zvukovému zařízení (na rozdíl od předchozích verzí); není to první thread na tohle téma ("dřív to šlapalo a po přechodu na W8 už ne...").

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com