Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CUbase a midi Roland GI
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2015 1:18 pm    Předmět: CUbase a midi Roland GI Citovat

Dobrý den, potřeboval bych radu.

Jakým způsobem dostanu viditelně pressety z rolanda juno gi do cubase 8. Moc se mi s tím nedaří. Pokud jsem se dobře koukal na youtube tak vůbec nebyl probém stáhnout si podporu pro rolanda třeba do cakewalku nebo logicu, kde výběr pressetů z bank byl v DAW dostatečně komfortní . Možná, že neumím konfigurovat midi v rolandu, ale tam zřejmě na tom až tak nic těžkýho není. Nedělám někde chybu cestou ve směru roland midi do cubase ?. Pokud máte někdo s tím zkušenosti, poraďte. Vím, že existujou soubory *.ins ,které se přes správce midi zařízení naisntalují, ale pro tento tyb keybordu jsem nic do cubase nenašel
díky.
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2015 3:55 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ano, jediné, co je potřeba udělat, je sehnat a do Cubase načíst správný soubor, jak píšete (jen myslím, že to není *.ins - ten je pro Cakewalk SONAR, ale nějaký *.xml nebo co to dnes je za formát).

Další varianta je připravit si jej ručně (není to komplikované).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 11:02 am    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
ano, jediné, co je potřeba udělat, je sehnat a do Cubase načíst správný soubor, jak píšete (jen myslím, že to není *.ins - ten je pro Cakewalk SONAR, ale nějaký *.xml nebo co to dnes je za formát).

Další varianta je připravit si jej ručně (není to komplikované).


Hledal jsem , hledal..dost dlouho xml pro Juno GI a bohuzel jsem pro Cubase podporu nikde nenašel. Mohl by jste mne alespoň trochu popostrčit v tom ručním děláni si nového zařízení v midi ?. Vím, že je to tzv vyšší dívčí, ale pomohlo by mi to hodně v orientaci a pak v čase s výběrem.
Ono jsem si zařízení nějaké zkopíroval a pak přejmenoval na Junoi GI. Začalo se o to chovat přiměřeně v nabídce přehledů presetů a bank. Samozřejmě, že mi to ukaazovalo kraviny protože to bylo naprogramováno pro jiný hardw. Ale přest bych se editací mohl nějakým způsobem dobrat.
děkuji
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 11:47 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
obecně jde o nastavení v Devices > MIDI Device Manager. Zde přidáte nebo vytvoříte zařízení. Pak kliknete na Open Device. Nahoře namísto Device zvolíte Patch Banks.

Pak pomocí Commands můžete přidávat jednotlivé kategorie (resp. zde nazvané jako složky - Folders) a nebo konkrétní zvuky (Preset). U každého jednoho presetu je pak potřeba nastavit Program Change hodnotu a případně i Bank Select MSB a LSB v pravé části tabulky.

Napište mi případně Osobní zprávu (zde přes fórum). Někdy bych se k Vám na chvíli přes TeamViewer připojil a ukázal Vám to.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mipex



Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 1:17 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
obecně jde o nastavení v Devices > MIDI Device Manager. Zde přidáte nebo vytvoříte zařízení. Pak kliknete na Open Device. Nahoře namísto Device zvolíte Patch Banks.

Pak pomocí Commands můžete přidávat jednotlivé kategorie (resp. zde nazvané jako složky - Folders) a nebo konkrétní zvuky (Preset). U každého jednoho presetu je pak potřeba nastavit Program Change hodnotu a případně i Bank Select MSB a LSB v pravé části tabulky.

Napište mi případně Osobní zprávu (zde přes fórum). Někdy bych se k Vám na chvíli přes TeamViewer připojil a ukázal Vám to.


Aha, fajn ,jen mne trochu ještě nakopněte, co to je MSB a LSB, mám to v rolandu

Ok nevšiml jsem si ,že mám psát SZ, dobře , ozvu se.
Moc díky
_________________
mipex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 3:37 pm    Předmět: Citovat

MSB = Most Significant Byte
LSB = Last Significat Byte

Pro změnu Banku zvuku to jsou MIDI komtroléry 0 a 32. Veškeré potřebné informace k těmto číslům najdete v manuálu k nástroji vzadu. Je zde tabulka všech zvuků a k tomu 3 sloupečky: PRG, MSB, LSB. To jsou ty 3 hodnoty, které budete potřebovat.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 8:13 pm    Předmět: TeamViewer - jak to pracuje_ Citovat

Jak se pracuje s tím TeamViewrem?
Připojil bych se také, jelikož mě to také zajímá - viz mé minulé diskuze pro Roland BK-5 a doposud jsem to nevyřešil.
Díky montek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 8:52 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
musíte si aplikaci TeamViewer nainstalovat, pak mi sdělíte své ID a heslo a pomocí těchto údajů se k Všemu počítači připojím a mohu jej "ovládat" (do té doby, než se odpojím nebo mě odpojíte Vy).

Dají se nějak dělat i větší "konference", ale zatím jsem to nezkoušel.

Napište mi případně zde přes fórum "Soukromou Zprávu" (SZ) a zkusíme domluvit nějaký termín.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 12:43 pm    Předmět: Citovat

OK.Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 5:55 pm    Předmět: Citovat

Ty textové (ve Wordpadu!) asi zkus nadefinovat ne GM ale v XG.Takže zkus to takto a pak ještě musíš zkoušet midi kanály v INSPEKTORU- na kterém ti Juno vysílá/přijímá - možná už něco uslyšíš ......zkus to ...

tady jsem něco našel:

http://fr.audiofanzine.com/synthe-numerique/roland/juno-di/forums/t.430995,fichier-xml-de-liste-des-sons-pour-cubase.html


http://www.muzoma.com/?page_id=76

montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 12:35 pm    Předmět: Citovat

To mipex:
Na té adrese audiofanzine.com (viz výše) klikni na le fichier texte généré . stáhneš hotový soubor co potřebuješ.Stačí ho pak dostat do Cubase v Define XG, pak přejmenuješ třeba JUno GI - jak jsem psal výše.
Musí ti to fungovat!

Já jsem si podobný soubor upravil pro můj Roland BK-5 (workstation) - popřepisoval potřebné položky z manuálu k němu - a bylo hotovo !!!!
Není to XML, je to txt - pracoval jsem ve Wordpadu !!!
Ani už .xml nehledám. Kontroloval jsem adresář SCRIPT v Cubasu a tam je to všechno taky v .txt - takže ???

V Cubasu ani nic nezadávám - prostě na klávesách si zvolím zvuk a je to - zvolím jiný a je to ....
Paráda. Jak dlouho jsem to řešil ani nechci teď pomyslet ...

Takže jedeme ..!!!

Díky MAJ za snahu a postřehy !!!!
montek


Naposledy upravil montek dne pá říjen 02, 2015 7:44 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 3:42 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ano, editace je jednoduchá.

Jen bych si dovolil nesouhlasit s tím, že to není XML. XML to je, ale jako každé XML, i toto se dá snadno editovat v libovolném textovém editoru.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 6:28 pm    Předmět: Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,
ano, editace je jednoduchá.

Jen bych si dovolil nesouhlasit s tím, že to není XML. XML to je, ale jako každé XML, i toto se dá snadno editovat v libovolném textovém editoru.



Ano,ano .... jak píšete, teď se znovu na dívám z Wordpadu, je to xml.
A jak tedy dobudoucna přeložit/konvertovat ten .txt do .xml ??

... a pak hotový xml nakopírovat? do ... .... inactive/Roland ?

montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2015 9:47 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ve Windows výsledný TXT soubor prostě zase přejmenujete zpět na XML a je hotovo. Wink

Pak to nemusíte nikam kopírovat. V Cubase otevřete Devices > MIDI Device Manager a v tomto okně kliknete na Import Setup. najdete svůj XML soubor a kliknete na Import.

Hotovo. Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2015 10:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
a vřelý dík MAJ za podporu a ochotu.
Tak snad už budu mít s tímto tématem klid a poučili se i ostatní.

Celkem by mě zajímalo, jak je na tom MIPEX, který založil toto vlákno ...
... ale co už ...

montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com