Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase 10 Artist upgrade eLicenser
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po květen 27, 2019 8:27 pm    Předmět: Cubase 10 Artist upgrade eLicenser Citovat

Dobrý den, zakoupil jsem on-line u Steinberg upgrade nové verze Cubase 10 Artist a nemohu ji spustit, protože mě blokuje eLicenser control. Mám nainstalovanou funkční verzi Cubase LE AI Elements 8 s platným a zaregistrovaným licenčním kódem. Do mailu přišel aktivační kód pro spuštění verze Artist 10, který funguje, ale nemám už žádný nový licenční klíč, který by bylo možno zaregistrovat a tím povolit spuštění verze Artist 10. I přes všechen možný upgrade a inovaci eLicenceru není možně pokračovat dále. Ale v potvrzovacím mailu je drobným písmem dodatek, že v současnosti je nejbližší možný termín na eLicenci až během prvního červnového týdne, zřejmě vzhledem k akci do konce května 50 % off na všechny produkty od Steinberg. Je možné tedy věřit tomu, že se nového klíče dočkám za týden a rozběhnu to nebo je chyba někde jinde (v instalaci, zakoupení nesprávné verze apod.)??? Máte s tím někdo podobnou zkušenost při upgrade ze slabší verze na lepší? Je vždy nutný nový licenční klíč? Stále stejná hláška "No License To Upgrade Selectable! Please connect a USB-eLicenser which contains an appropriate license to upgrade to your computer". Podotýkám, že v ceně zakoupeného produktu Cubase už je započítáno eLicenser za 23 Eur, tedy zaplaceno!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 9:28 am    Předmět: Citovat

Pro spuštění verze Artist / Pro musíte mít hw USB klíč e-Licencer na který se naharje licence. Ten jste si dokoupil? Přijde mi z vašeho popisu, že ho nemáte. Takhle ten klíč vypadá. https://www.music-city.cz/steinberg-usb-key-klic-pro-steinberg-sw-5268.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 10:20 am    Předmět: Citovat

Aha, děkuji za tip. Takže pokud to správně chápu, musím si k eLicenser softwaru přikoupit hardware produkt (fyzický USB klíč)? Software verzi eLicenser controleru mám, jinak by mně nefungoval Cubase AI Elements 8 soft. Registrační číslo pro původní AI verzi mám řádně vyplněné a použitelné v My Steinberg profilu.

Naposledy upravil Jan Jav dne út květen 28, 2019 10:29 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 10:28 am    Předmět: Citovat

Ano chápete to správně. Musíte si dokoupit ten USB e-Licencer. Bez něj to nepojede. Verze AI/LE a Elements hw klíč nutně nevyžadují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 10:32 am    Předmět: Citovat

Děkuji Vám moc za radu. Už na Steinberg stránkách trávím dva dny a jsem z toho značně vyčerpán...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 10:53 am    Předmět: Citovat

Není zač. Ale Steinberg to tam má napsaný a je tam i odkaz.
Additional USB-eLicenser required - Vyžaduje se další USB-eLicenser.
https://www.steinberg.net/en/shop/buy_product/product/cubase-artist-10.html
To vám věřím, že za 2 dny toho máte dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 12:38 pm    Předmět: Citovat

Aha, ale možná už vím, co je za problém. Já si to už totiž v tom balení koupil, ale bude to zřejmě doručeno později. Už jsem zaplatil 22,99 eur za USB klíč. Ano ten odkaz jsem našel, ale domníval se, že už mám zaplaceno a koupeno a týká se to pouze eLicence software, nikoliv hw.

viz. detail mail:

"USB-eLicenser
Required to activate, try and use products like Cubase Pro/Artist, Nuendo and WaveLab Pro €22.99

Due to the high demand, considerably long delivery times are to be expected. The earliest possible shipment date for orders of the USB-eLicenser will be in the first week of June. Please excuse this delay. Of course the reduced price is still valid for all orders until June 3, 2019."

teprve teď mi dochází, že ten text v mailu se týká USB, nikoliv eLicenser softwaru. Prvotní chyba celé transakce byla, že jsem nepochopil, že musím mít fyzické USB, ne jen el. verzi.


Naposledy upravil Jan Jav dne út květen 28, 2019 1:46 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 1:44 pm    Předmět: Citovat

No řekl bych, že máte objednaný 2 klíče. Very Happy
Zkusil bych jednu objednávku zrušit ještě dřív než vám zboží pošlou. Jestli to teda jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 1:46 pm    Předmět: Citovat

ano, přesně tak jsem to pochopil a zruším jednu z objednávek. Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 1:54 pm    Předmět: Citovat

Já právě mám v hlavě zafixované, že samostatný klíč, nejde ze Steinberg e-shopu objednat. https://www.steinberg.net/en/shop/buy_product/sku/502009050.html
A řešil jsem to tak, že licenci jsem si koupil taky v nějaký akci přes Steinberg e-shop a USB klíč dokoupil tady v republice. Asi proto mi unikla ta poslední věta v původním dotazu. To se vám omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 2:00 pm    Předmět: Citovat

To je v pořádku, naopak jste mi velmi pomohl se v tom zorientovat. Doteď bych hledal příčinu ve špatné objednávce. Někdy stačí drobná nesrovnalost v chápání textu a hned je z toho zmatek Smile. Ono totiž používat stejné označení USB pro fyzický nebo softwarový komponent je trochu matoucí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 2:11 pm    Předmět: Citovat

Jo to chápu někdy je to matoucí. Ale správně pro sw by mělo být označení eLicenser Control Center a pro hw klíč právě by mělo být to označení USB-eLicenser.
https://www.steinberg.net/en/company/technologies/elicenser.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 2:15 pm    Předmět: Citovat

Ano je to tak, díky moc. Byla to vlastně moje vlastní nepozornost, že jsem nedokázal rozlišit tyto dva komponenty a hned byla panika ))) Ale mělo mě to napadnou hned, že by bylo divný čekat týden na nějaký software Laughing No z chyb je člověk moudřejší.

Naposledy upravil Jan Jav dne út květen 28, 2019 2:22 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2019 2:21 pm    Předmět: Citovat

Hlavní je, že se to vyřešilo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Jav



Založen: 16.10.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so červen 15, 2019 9:36 am    Předmět: Citovat

Tak bohužel to USB klíč nevyřešil. eLicenser instalaci C. Artist 10. dále blokuje, protože i když v PC používám verzi Elements 8 (free upgrade), na který jsem zakoupil upgrade Artists 10, zjistil jsem, že moje registrace u Steinberg je pouze na verzi AI 8, nehledě na to jakou verzi v PC používám. Teď tedy řeším, jestli dokoupit jako mezi článek verzi Elements 10 (v současnosti jediný možný upgrade z nižších verzí AI /LE), abych dostal aktivační kód k Elements 10 a mohl konečně po registarci spustit Artists 10? Prostě omylem mám zakoupený nižší upgrade než jaký je schopen eLicenser pustit. Samozřejmě, že ze Steinbergu nikdo na informační mail neodpověděl. Nerad bych vyhodil oknem další peníze, aniž by to konečně fungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com