Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výchozí nastavení hlasitosti midi/nástrojový kanál
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2020 12:35 pm    Předmět: :-) Citovat

Hmm - to asi netřeba. Kdyby to bylo jen u importovaných, tipoval bych na existující MIDI event CC7 (Volume). Pokud jsou data vytvářená - takže předpokládám vlastně jen noty třebas - není důvod, proč by se neměla pamatovat hlasitost daná faderem MIDI stopy (ten by měl CC7 právě suplovat).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vašek



Založen: 30.8.2020
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2020 4:17 pm    Předmět: Citovat

Tak už vím, proč mi to nešlo.

VST nástroj musím totiž vytvořit tak, že v nabídce VSTi musím zvolit "Přidat nástroj Rack" a zvolený nástroj vybrat.

Já jsem ho volil tím způsobem, že jsem si nejdříve vytvořil nástrojovou stopu s vybraným VST nástrojem a pak jsem v MIDI stopě v inspektoru nasměroval výstup na něj, protože po vytvoření nástrojové stopy ta možnost volby tohoto nástroje přibyla. Jenže to je, jak vidět, špatně.

Nakoplo mě to, až když jsem si přečetl ten 2 bod v postupu, který jste mi napsal. Že musím nástroj vložit do VSTi racku.

Každopádně chci poděkovat, že jste mě k tomu nasměroval. Sám bych na to asi opravdu nepřišel.

[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2020 9:29 pm    Předmět: :-) Citovat

V pohodě, rád jsem pomohl. S nástrojovou stopou to jde stejně, jen se pak nevytváří MIDI stopa, protože tou je vlastně ta Instrument.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út září 01, 2020 1:07 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
a co použít tu Instrument stopu, kde je vše mnohem jednodušší?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út září 01, 2020 7:58 am    Předmět: :-) Citovat

No však to píšu 😁😁

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vašek



Založen: 30.8.2020
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 01, 2020 10:15 am    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že ta možnost je tady vlastně už od začátku, ale mě právě zajímalo, jak to vyřešit při použití právě té MIDI stopy.
Když tak nad tím ještě přemýšlím, tak mě napadá, proč je vlastně ta možnost, kterou jsem zvolil já vůbec přípustná, když to pak dělá problém s tou hlasitostí. Ale to je už vlastně stejně jedno, když teď už vím jak na to 😃
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út září 01, 2020 10:42 am    Předmět: :-) Citovat

Jo, tak to je už otázka na Martina - mě to totiž taky nepřijde logické, aby výstup z MIDI stopy (standardní) šlo naroutovat do Instrument stopy (prakticky se jedná o MIDI stopu taky)....

Dík za případné osvětlení Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út září 01, 2020 1:32 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
historicky tu byl pouze VST Rack. Tedy do VST Rack se vložil virtuální nástroj a do něj se připojovaly MIDI stopy. Virtuální výstupy (Audio Return) byly samostatné kanály. To bylo pro uživatele často složité, rptože pro jeden zvuk se používaly dvě stopy.

Pak byla vytvořena Instrument stopa, která ovšem nebyla multitimbrální. To znamená, že všechna MIDI data byla do virtuálního nástroje vysílána pouze na MIDI kanálu 1. Instrument stopa je vlastně součená MIDI stopa s Audio Return kanálem. Tedy na vstupu je MIDI a na výstupu je výsledný zvuk z virtuáního nástroje.

Pak byla Instrument stopa rozšířena na multitimbrální, takže nyní je možné vytvořit Instrument stopu. Ta obsahuje MIDI stopu (MIDI kanál lze zvolit), daný virtuální nástroj a Audio Return kanál. Do této Instrument stopy lze routovat další MIDI stopy. Ideálně pochopitelně na jiném MIDI kanálu, než je originální Instruent sropa, aby se tyto dvě nebily.

Pokud na výstupu potřebujete vícero Audio Return kanálů, lze je přidat (na Instrument stopě), pokud to daný virtuální nástroj umožňuje. Tyto další Audio Return kanály se pak zobrazjí v Project okně jako automatizační stopy Instrument stopy a v MixConsole se zobrazují jako další kanály.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út září 01, 2020 4:57 pm    Předmět: :-) Citovat

Velké díky! Jinak si nemyslím, že to bylo složité, prostě to byla stereo stopa (jedna šavle na mixu). Ale to je fuk Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com