Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nastavenípřehrání zvuku v jiné aplikaci v Cubase 11 Elements

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiripospisil



Založen: 27.11.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2022 1:28 am    Předmět: Nastavenípřehrání zvuku v jiné aplikaci v Cubase 11 Elements Citovat

Prosím o radu jak nastavit Cubase 11 Elements aby bylo možno přehrávat zvuk v jiné aplikaci i když je současně spuštěný Cubase. Cubase mám počeštěný. Prosím o srozumitelné vysvětlení i pro toho člověka, který je teprve mírně pokročilý v ovládání programu Cubase.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jaslov



Založen: 24.2.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2022 6:07 pm    Předmět: Citovat

Mylím ,že by to mohlo mať súvislosť s priradením audio výstupu zvukovej karty v Cubase a audio výstupu tej inej aplikácii(neviem ,ktorú máš konkrétne na mysli).

Vysvetlím na jednoduchom príklade ,ktorý som riešil aj ja:

Prezeral som náučné videá na Youtube a zároveň som som mal spustený Cubase ,kde som si to chcel následne vyskúšať.Zvuk na Youtube nešiel pretože internú zvukovku v PC som mal priradenú aj v aplikácii Cubase.Vyriešil som to externou USB zvukovou kartou (napr.Focusrightscarlett solo) a na audio výstup v Cubase som priradil túto zvukovku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2022 8:55 am    Předmět: Citovat

V Cubase nic nenastavíš. Jde o to jestli to zvukovka umí, resp. její ovladače. Ovladače musí umět multiclient, které umožňují používat současně více aplikací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiripospisil



Založen: 27.11.2017
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2022 10:26 am    Předmět: Doplnění k tématu. Citovat

Jen doplňuji, ze mám externí zvukovou kartu M-Audio 192/6. V Cubase používám ale Asio ovladač 4ALL, protože po aktualizaci Cubase na nejnovější vidani 040 mě v Cubase přestalo fungovat přehrávání zvuku a s tímto ovladačem vše funguje v pořádku. Při spustenenm Cubase 11 Elements mě nejde přehrát zvuk současné v žádné jiné aplikaci, ať už se jedna o hudební přehrávač nebo YouTube v prohlížeči Firefox. Prosím o radu jak tento problém vyřešit. Moc děkuji za pomoc.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jaslov



Založen: 24.2.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2022 11:00 am    Předmět: Citovat

Ja to mám nastavené defaultne tak ,že Asio 4ALL mám na aplikácie vo windovse a externú zvukovku mám priradenú v Cubase a výstupný signál počúvam cez slúchadlá ,alebo beriem signál zo slúchadlového výstupu do aktívnych monitorov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2022 11:55 am    Předmět: :-) Citovat

No je v tom trochu počínající hokej koukám, tak trošku uvedu věci na pravou míru:

- LUBOSH je (opět) korektní Smile

- ASIO4ALL nadstavba lze použít pouze pro aplikace ve Win, které umožňují výběr ovladače zvukovky (a podporují ASIO režim); YT (potažmo prohlížeč - doufám, že to platí globálně - to tedy rozhodně není)

- poznámka ohledně funkčnosti přehrávání audia je poněkud matoucí; neumím vyklíčovat, kde co přestalo chodit. Pouze potvrzuji, že aktuální verze Cubase (.41) funguje bez problémů (koneckonců i všechny předchozí - mluvím o svém systému).

V rámci několika FB diskusí jsem narazil na zajímavý fenomén, který jsem si ještě nevyzkoušel; zřejmě nemusí jít úplně o "multiclient" funkcionalitu, ale pro souběžnou funkci je asi i nutná (možná nikoli postačující) podmínka shodné vzorkovací frekvence (Sample Rate) ve Windows a v Cubase (tj. v ASIO režimu dedikovaného ovladače). Ale toto nebude platit pro používání ASIO4ALL nadstavby řekl bych, protože takto se pro aplikaci (Cubase) vyhradí systémový (Windows) ovladač a tím pádem opravdu jiná aplikace nemá nárok se se zvukovkou spojit.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2022 2:47 pm    Předmět: Citovat

Pavlii, ono na tak strohý dotaz víc napsat nešlo. Smile
Jen mi není jasný proč by měla po aktualizaci Cubase přestat hrát zvukovka? Něco podobného se mi občas děje když si donesu náběry domů na zpracování. Ale to je z důvodu. že na jednu zvukovku nahrávám a na jiný zvukovce dělám postprodukci. Takže vždy projedu F4 - výstupy. Ale to je něco jiného.
Jinak doma používám 2 zvukovky. Jednu obyč v PCIe slotu, kterou požívám na TV, Internet atp. a k ní mám připojené obyč bedny no a druhou mám na práci ( ASIO ) ke které už mám připojeny studiové monitory. Takže jsem bohužel nemohl narazit na tebou popisovaný fenomén se samplovací frekvencí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2022 4:16 pm    Předmět: :-) Citovat

Smile správně děláš (2 zvukovky).

Jinak já si to - teď si vzpomínám - někdy nedávno snad i zkoušel a nefungovalo mi to. Osobně si myslím, že to je nějaký nesmysl a jde prostě opravdu o to, jestli se ovladač umí popasovat s více aplikacemi nebo ne (asi přesněji: jestli se to rozhraní ve zvukovce umí popasovat s vytvořením komunikačního kanálu se dvěma ovladači paralelně).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2022 4:54 pm    Předmět: Citovat

2 zvukovky - HW multiclient Laughing
Taky si myslím, že to bude ovladačem taky se na HF založilo k to mu vlákno.
https://hudebniforum.cz/zvukovky-a-multiclient-vst-a-youtube-ve-windows-soucasne-46559#p782353
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com