Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak prenastvait tempo beze zmeny rychlosti prehravani

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Olse



Založen: 18.3.2023
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2023 5:22 pm    Předmět: Jak prenastvait tempo beze zmeny rychlosti prehravani Citovat

Potrebuji pomoct - lze v Cubase kdyz mam ulozeny projekt v jinem tempu nez je nastaveny metronom v Cubase - zmenit tempo na tempo nahravky bez toho ze by se nahravka zpomalila nebo zrychlila?

Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaslov



Založen: 24.2.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2023 7:40 pm    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=m0-urxRjULI

MIDI stopu si na videu nevšímaj ,ani synchronizáciu MIDI s Wavkou o to Tebe nejde.Predpokladám ,že Projekt máš vo wavke.Označ všetky stopy a hore na panely potvrď MUSICAL MODE a následne si na metronome zvoľ tempo aké Ti vyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2023 8:24 pm    Předmět: :-) Citovat

No já nevím, ale odpověď mi přijde jako nesmysl, protože popisuje přesně to, co tazatel NECHCE udělat. Jemu jde o změnu tempa v metronomu, alespoň tak je položený dotaz, aniž by to audio stopy ovlivnilo.

Takže zde je nutné Musical Mode právě nemít (což je default stav) a poté lze bez problémů měnit tempo na panelu Transport zcela volně, aniž by to jakkoli ovlivnilo tempo audio stop.

Jediné, co je potřeba hlídat (je-li nutné), jsou pozice audio eventů/partů; zde záleží na časové aákladně stopy, tj buď Linear nebo Musical (symbol hodinek nebo noty v hlavičce stopy).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jaslov



Založen: 24.2.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2023 5:05 am    Předmět: Citovat

Aha tak sorry ,asi som nepochopil správne o čo presne autorovi ide ,každopádne na youtub stránke oToman studio ,by možno našiel video o danom probléme.Ospravedlňujem sa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olse



Založen: 18.3.2023
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2023 10:29 am    Předmět: Citovat

Diky moc za odpovedi. Zatim jsme to vyresil tak, ze jsem vyexportoval samostatne stopy a prenesl jsem do noveho projektu, kde jsme hned na zacatku dal spravne tempo. Kazdopadne bych to potreboval vyresit i do budoucna - hodne pracuji s backtracky, ktere jsou uz nasazane na klik a potrebuji je editovat v novem projektu. Takze jestli tomu rozumim - vypnout Musical Mode coz je tedy defaultni nastaveni tim padem to neni potreba (vidim v liste No Extension) a tedy kde naleznu zminovane symboly hodinek nebo noty v hlavicce stopy nic nevidim, a ktery je spravny pro neovlineni audio stop at muzu zmenit tempo metronomu. Omlouvam jsem na zacatku prace s Cubase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LUBOSH



Založen: 9.10.2017
Příspěvky: 70
Bydliště: Lázně Bohdaneč

PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2023 4:50 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že toto video by mělo stačit https://m.youtube.com/watch?v=e9-JRm2CjQ0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2023 8:25 am    Předmět: Re: Jak prenastvait tempo beze zmeny rychlosti prehravani Citovat

Zdravím,

Olse napsal:
Potrebuji pomoct - lze v Cubase kdyz mam ulozeny projekt v jinem tempu nez je nastaveny metronom v Cubase - zmenit tempo na tempo nahravky bez toho ze by se nahravka zpomalila nebo zrychlila?


Jestli tomu dobře rozumím, hledáte detekci tempa z MIDI dat. Je to tak?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2023 9:39 am    Předmět: :-) Citovat

Jaslov napsal:
Aha tak sorry ,asi som nepochopil správne o čo presne autorovi ide ,každopádne na youtub stránke oToman studio ,by možno našiel video o danom probléme.Ospravedlňujem sa.


V pohodě. Postup na popisovaný požadavek není třeba hledat nikde na videu u Tomáše, ale stačí si přečíst můj příspěvek.

Popřípadě napsat poněkud správněji a přesněji, o co tazateli jde - jak vidno, i Martin neví a střílíme tu všichni od boku Very Happy

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po červenec 10, 2023 9:41 am    Předmět: Citovat

Olse napsal:
Diky moc za odpovedi. Zatim jsme to vyresil tak, ze jsem vyexportoval samostatne stopy a prenesl jsem do noveho projektu, kde jsme hned na zacatku dal spravne tempo. Kazdopadne bych to potreboval vyresit i do budoucna - hodne pracuji s backtracky, ktere jsou uz nasazane na klik a potrebuji je editovat v novem projektu. Takze jestli tomu rozumim - vypnout Musical Mode coz je tedy defaultni nastaveni tim padem to neni potreba (vidim v liste No Extension) a tedy kde naleznu zminovane symboly hodinek nebo noty v hlavicce stopy nic nevidim, a ktery je spravny pro neovlineni audio stop at muzu zmenit tempo metronomu. Omlouvam jsem na zacatku prace s Cubase.


Musical Mode není default, takže vypínat se nic nemusí. Změna tempa nijak audio materiál ovlivňovat nebude, pouze jeho umístění (když budou ve stopách střihy nebo prostě samostatné audio eventy/party). K tomu stačí mít správně zvolenou Linear/Musical Time Base ve stopě, jak jsem psal.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com